Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech

Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech
Foto ber
Další fotky: 
Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech
Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech
Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech
Kluci míří k rumunskému moři. V prastarých autech

V pátek vyjela z parkoviště u KaSCentra v Prostějově malá, ale skvěle vybavená výprava. Lukáš Kosjancuk, Michal Páleníček a Pavel Krchňák se vydali do Rumunska. Se starou Felicií a nemladým Volvem se připojili k expedici Gumbalkan.

V pravidlech Gumbalknu je napsáno, že vozy s náhonem 4×4 a OFFroady si berou pouze srabi. Je to samozřejmě nadnesené, ale obecně se dá říct, že čím větší „šunkou“ jedete, tím jste větší frajer.

„Kupní cena auta, se kterým se můžete na cestu vydat, nesmí přesáhnout 25 tisíc. nebo může, ale auto musí být víc, než 33 let staré," vysvětlil Michal. Oba vozy se vešly pod desetitisícovou hranici. Spoustu peněz do nich ale kluci investovali, stroje musí vydržet přes 3 tisíce kilometrů dlouhou cestu.

My jejich cestu budeme sledovat, a v neděli 12. července je přivítáme doma. (ber)

Poslat nový komentář