Obava o botanickou nemá opodstatnění, říká primátor

Obava o botanickou nemá opodstatnění, říká primátor
ilustrační foto MMP

 

Bouři nevole vyvolal návrh připravovaného územního plánu Prostějova, kde  je Botanická zahrada Petra Abrechta označena pro záměry občanské vybavenosti. Vlně nevole ze strany občanů se magistrát brání, jde o nedorozumění. Zahrada výstavbě rozhodně neustoupí.

Zatímco v původním plánu byla zahrada vedena jako krajinná zeleň, v novém je označena jako plocha občanské vybavenosti. Teoreticky by ji bylo časem možné zastavět.

„V původním plánu je zahrada označena podle starého zákona. Podle nového zákona se jedná o plochu občanské vybavenosti, protože je určena ke vzdělávání a výchově,“ vysvětlil náměstek primátora Zdeněk Fišer.  Zahrada bude v nejbližší době rozšířena o více než třetinu směrem k Jezdeckým kasárnám. „Vznikne zde mimo jiné rozárium,“ dodal Fišer s tím, že se již pracuje na oplocení.

Podle primátora Miroslava Pišťáka jde o nedorozumění: „Nevím, odkud pochází informace, že se něco takového, jako je rušení zahrady, připravuje. Za posledních sedmnáct let se nikdy o její likvidaci nemluvilo a ani nemluví. Lidé mají právo se vyjádřit, ale obava o botanickou zahradu nemá opodstatnění, protože nic měnit nehodláme.“ (ber)

Poslat nový komentář