Anička a Dharmy rozdávaly radost na neurochirurgické JIPce

Anička a Dharmy rozdávaly radost na neurochirurgické JIPce
Foto FN Olomouc
Další fotky: 
Anička a Dharmy rozdávaly radost na neurochirurgické JIPce

Ten pohled se neomrzí a pokaždé vás dostane. Jakmile se objeví canisterapeutický tým, místnost přímo zaplaví obrovská vlna pozitivních emocí. Radost z přítomnosti přítulného psího nebo kočičího kamaráda mají nejen pacienti, ale také zdravotnický personál. Příjemné chvilky si v minulých dnech užili na Neurochirurgické klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Na tamní JIP přivedla své zvířecí pomocníky dlouhodobá spolupracovnice Jana Dohnalová ze šternberského spolku AURA Canis. Fenka bernského salašnického psa Anička a bezsrstá kočka Dharmy rozdávaly dobrou náladu ve vydatných porcích.

Canisterapii a felinoterapii, tedy podpůrné léčebné metody, které využívají působení pozitivní energie psů a koček na zdraví člověka, praktikují ve Fakultní nemocnici Olomouc již od roku 2018. V loňském roce doplnil osvědčenou partu zvířecích terapeutů taky miniponík Kulička. Speciálně cvičená zvířata dokážou pozitivně působit nejen na psychosociální potřeby, ale pomáhají nám s pacienty pracovat i ve směru fyziorehabilitačním. (red)

Poslat nový komentář