Tip na sobotu. Empírový den na zámku v Čechách pod Kosířem

Tip na sobotu. Empírový den na zámku v Čechách pod Kosířem
Foto Jane Austen CZ

Do doby, v níž vznikala díla Pýcha a předsudek či Rozum a cit, vás přenese Empírový den. Akce, kterou připravilo sdružení Jane Austen CZ ve spolupráci se zámkem Čechy pod Kosířem, se letos uskuteční už dnes - v sobotu 11. září.

První ročník této akce vznikl v souvislosti s uvedením adaptace románu Jane Austenové Emma v Moravském divadle Olomouc. "Nyní opakujeme tento jedinečný zážitkový den každý rok – pro všechny, kteří si chtějí na chvíli vyzkoušet historii na vlastní kůži a z pouhých diváků se stát jejími aktéry," uvedla Katka Báňová z pořádajícího sdružení Jane Austen CZ.  

Empírový den bude jednou z největších dobových akcí letošní sezóny na zámku, který se svými kvalitními akcemi a expozicemi stále více dostává ho hledáčku zájemců o historii i běžné turistické populace. "Náš zámek, poprvé otevřený veřejnosti po dlouholeté rekonstrukci v r. 2016, nabízí krásné interiéry připomínající osudy jedné z našich nejzajímavějších uměleckých osobností 19. století, Josefa Mánesa, a jeho mecenášů, šlechtického rodu Silva – Tarouca. Společně s prostornou oranžerií, a především nádherným anglickým parkem tvoří ideální kulisy pro konání akcí, na kterých budou ke spatření krásné dámy a elegantní gentlemani v dobové módě, a to při činnostech typických pro 19. století – tanci, pikniku, pobytu venku a příjemné duchaplné konverzaci," sděluje Martin Váňa, kastelán zámku Čechy pod Kosířem.

Program odstartuje už v dopoledních hodinách taneční lekcí anglických kontratanců v prostoru zámecké oranžerie. Poté si můžete užít piknik v zámeckém parku, na který naváže výběr dobových her, které budou k zapůjčení a sdílení. Akce vyvrcholí závěrečným plesem, který dost možná proběhne pod širým nebem.

Vstupenky jsou v prodeji na webu organizátora a také na pokladně zámku Čechy pod Kosířem. Vedle celodenní vstupenky je k dispozici také samostatná vstupenka pouze na večerní ples.

Více informací najdete na www.empirovyden.cz. (ber)

Poslat nový komentář