Celníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog

Celníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog
Foto celní zpráva

Velké množství tablet léků STOP Cold s obsahem pseudoefedrinu, které jsou zneužívány k výrobě drog zajistili celníci v Olomouckém kraji, když prováděli běžnou kontrolní činnost na Jesenicku.

Příslušníci z oddělení mobilního dohledu prováděli minulou středu kontrolní činnost ve městě Štíty. Krátce po čtrnácté hodině zastavili v rámci namátkové kontroly osobní automobil s českou poznávací značkou. Po zastavení automobilu přistoupila hlídka ke kontrolovanému vozidlu a zahájila celní kontrolu.

„Ve vozidle se nacházel osmačtyřicetiletý řidič a šestatřicetiletá spolujezdkyně. Posádka vozu uvedla, že jede z nákupů v Polsku zpět domů do Ostravy. Při kontrole zavazadlového prostoru bylo zjištěno, že se v něm nachází několik igelitových pytlů s oděvem. Po odkrytí těchto pytlů se v zadním prostoru nacházely čtyři papírové krabice, které podle tvrzení řidiče obsahovaly pouze sklenice. Po otevření všech krabic ovšem celníci nalezli léky, a to v celkovém počtu téměř 12 600 kusů tablet, které jsou zneužívány k výrobě omamných a psychotropních látek.  Ze zadržených léků by bylo možné vyrobit přibližně 890 gramů metamfetaminu, tedy drogy známé jako pervitin, který je na černém trhu možné prodat zhruba za 890 000 korun,“ uvedl mluvčí Celní správy David Kubenz.

Řidič byl na místě zadržen a nyní mu hrozí trest odnětí svobody ve výši dvou až deseti let. Případ je nadále v šetření příslušných orgánů. (red)

Poslat nový komentář