Centrum sociálních služeb nabídne nové služby i větší kapacitu

Centrum sociálních služeb nabídne nové služby i větší kapacitu
ilustrační foto Ol. kraj
Další fotky: 
Centrum sociálních služeb nabídne nové služby i větší kapacitu

 

Výsledkem více než roční rekonstrukce v prostějovském Centru sociálních služeb je 29 lůžek pro seniory s Alzheimerovou chorobou, nové chráněné bydlení, odlehčovací služba i navýšení kapacity v denním stacionáři. Oprava dvou budov v areálu bývalé nemocnice stála přes 70 milionů korun.

„Důležitou částí rekonstrukce byl vznik domova se zvláštním režimem pro seniory s Alzheimerovou chorobou. Celková péče o nemocného je pro jeho nejbližší natolik náročná a dlouhodobá, že se v naprosté většině případů přesouvá z rodinného prostředí do různých zařízení. Pokud vytvoříme důstojné prostředí, mohou prožít senioři i toto nelehké období lépe a pozitivněji,“ řekl hejtman Jiří Rozbořil.

V Centru sociálních služeb v Prostějově se díky rekonstrukci navýší na celkových 20 míst i kapacita denního stacionáře. Nově v areálu vzniklo také chráněné bydlení se třemi místy a odlehčovací služba, která umožňuje pečujícím osobám odpočinout si od náročné pomoci.

„Chráněné bydlení je určeno pro ženy s psychickým onemocněním. Tato služba se blíží svým charakterem k samostatnému bydlení. Uživatelkám je poskytována taková podpora, aby samostatné bydlení zvládly,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Yvona Kubjátová.

Vzhledem k rozšíření poskytovaných služeb posílí krajská příspěvková organizace i personálně. V Prostějově vznikne asi 30 nových pracovních míst. Bude se jednat především o pracovníky v sociálních službách a kvalifikované zdravotní sestry. (red)

Poslat nový komentář