Chodníky podél Vrahovické budou v novém

Chodníky podél Vrahovické budou v novém
ilustrační foto MMP

Radní na svém posledním jednání schválili zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce „Chodníky podél ulice Vrahovická - úsek I“ zadávaného ve zjednodušeném podlimitním řízení. Konkrétně se bude jednat o rekonstrukci chodníků a vjezdů - po severní straně ulice – od mostu přes řeku Hloučelu po most přes Romži - úsek I. Projekt o celkové délce chodníků 689 metrů má pět úseků.

„První část v délce 232 metrů zahrnuje úsek ulice Vrahovická mezi křižovatkami s ulicemi Tovární a Smetanova. Půjde o kompletní vybourání všech stávajících konstrukcí chodníků. Nové kryty chodníků jsou navrženy z betonové zámkové dlažby, vjezdy mimo chodník z betonové zatravňovací dlažby. Dojde i k rekonstrukci veškerých prvků odvodnění. Na křížení s komunikací ulice Smetanova je navrženo místo pro přecházení chodců,“ vysvětlil budoucí práce primátor František Jura.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky (úsek I) je 4,57 milionu korun (bez DPH). Celková předpokládaná hodnota díla všech úseků je 11,72 milionu korun (bez DPH). Požadovaná doba dokončení prvního úseku je nejpozději do 30. 11. 2022 s předpokladem zahájení prací do 15. 09. 2022. Nabídky budou hodnoceny na základě ekonomické výhodnosti. Tato stavební akce bude financována výhradně z prostředků města. (red)

Poslat nový komentář