Vrahovičtí hasiči mají novou cisternu

Vrahovičtí hasiči mají novou cisternu
Foto Magistrát města Prostějova

Toto pondělí se neslo pro vrahovické hasiče ve slavnostním duchu. Byla jim totiž do užívání předána zcela nová automobilová stříkačka CAS 20 na podvozku Scania. Účelová požární nástavba je výrobkem firmy Kobit ze Slatiňan.

Vozidlo svou koncepcí, zpracováním a bezpečnostními prvky odpovídá i těm nejvyšším nárokům, které jsou dnes na hasičské automobily kladeny. V nástavbě je umístěna nádrž na 4.000 litrů vody, 240 litrů pěnidla a vybavení pro pomoc u co nejširší škály zásahů. Počínaje požáry, přes technické pomoci a konče třeba dopravními nehodami.

Financování vozidla probíhalo vícezdrojově. Z celkové ceny 8.548.650 Kč se naše město podílelo částkou 5.748.650 Kč, prostřednictvím Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru byla poskytnuta dotace 2.500.000 Kč. Z Olomouckého kraje byla získána dotace ve výši 300.000 Kč.

Po rekonstrukci hasičské zbrojnice je to další významná investiční akce, kterou město Prostějov podpořilo vrahovické hasiče. Zároveň to může být i pozvánka pro zájemce, kteří by právě s touto moderní technikou chtěli pracovat. Vrahovická jednotka do svých řad aktuálně hledá nové členy. Vítán je každý, kdo má chuť pomáhat a učit se novým dovednostem. (red)

Poslat nový komentář