Dvě nehody, dva zranění cyklisté

Dvě nehody, dva zranění cyklisté
ilustrační foto
Další fotky: 
Dvě nehody, dva zranění cyklisté

Ve čtvrtek večer jel 38letý řidič ve vozidle Š Felicia z Vrbátek směrem na Kralice. Na křižovatce se silnicí II/150 nereagoval na stopku, protože ji zřejmě přehlédl a najel do křižovatky, kde narazil do cyklisty, který jel po hlavní komunikaci od Prostějova na Dub. Při nehodě byl cyklista vážně zraněn a sanitním vozem byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Dechová zkouška nepotvrdila, že by některý z účastníků řídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla vyčíslena 50 000 Kč. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

V pátek ráno se stala další nehoda, ale tentokrát se role obrátily. „Mladá 20letá cyklistka jela po ulici Barákova směrem k ulici Českobratrské v Prostějově. Na křižovatce nezareagovala na dopravní značení, které jí ukládalo dát přednost v jízdě vozidlům na hlavní komunikaci, a najela do křižovatky. V tu dobu ale tudy projížděla Š Fabia a s cyklistkou se dostala do kontaktu. Při nehodě byla mladá žena na kole zraněna a byla převezena do místní nemocnice na vyšetření. Ani při této nehodě se nepotvrdilo, že by některý z účastníků před jízdou popíjel alkohol,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda v tomto případě byla vyčíslena na 2 000 Kč. (red) 

Poslat nový komentář