Opilý muž nezvládl své kolo!

Opilý muž nezvládl své kolo!
Foto PČR

V pondělí před dvaadvacátou hodinou došlo v křižovatce mezi obcemi Němčice nad Hanou, Měrovice nad Hanou a Hruška k havárii osmatřicetiletého cyklisty. Muž z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl jízdu a z jízdního kola upadl na komunikaci, kde ho nalezl projíždějící řidič.

Při pádu muž utrpěl zranění, se kterým byl k ošetření převezen do prostějovské nemocnice. Ke vzniku hmotné škody nedošlo. Cyklista jevil známky ovlivnění alkoholem, ale vzhledem k silné podnapilosti nebyl na místě schopen provést dechovou zkoušku. Odborné lékařské vyšetření ke zjištění ovlivnění pak odmítl. Dalším proviněním proti ustanovení zákona o silničním provozu, které ještě zvýšilo nebezpečnost mužova jednání, je nevyhovující technický stav jeho jízdního kola. Přestože se na komunikaci pohyboval již za tmy, neměl na kole nejen povinné osvětlení, ale ani žádné odrazové prvky a pro ostatní účastníky silničního provozu tak byl téměř neviditelný.

"Muž se svým jednáním dopustil několika přestupků. Nejpřísněji postižitelným je odmítnutí podrobení se zkoušce na přítomnost alkoholu či jiných návykových látek. Za ten zákon o provozu na pozemních komunikacích stanoví pokutu v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red) 

Poslat nový komentář