Paní Eva prosí: Viděli jste moji nehodu?

Paní Eva prosí: Viděli jste moji nehodu?
ilustrační foto

 

Že cyklisté jsou jedněmi z nejvíc ohrožených účastníků silničního provozu mluví statistiky dopravních nehod zcela jasně. V mnoha případech doplácí na svou "neviditelnost". Své o tom ví paní Eva, která si díky nepozornosti řidiče odnesla památku ve formě zničeného kola a řady podlitin.

"Jela jsem po Wolkerově ulici směrem k Petrskému kostelu. Za křižovatkou s Libušinkou mě předjel osobní vůz, který vzápětí přímo přede mnou zabočil do dvora Billy," popsala pondělní událost PvNovinkám. Řidič ji zřejmě nezaregistroval a tak aby zabránila střetu, zmáčkla obě brzdy. "Kolo se zablokovalo, řidítka se mi zapíchla do stehna a já udělala něco jako parakotoul. Zatímco jsem se sbírala ze země a shledávala škody, auto vyjelo z parkoviště, projelo kolem mě a pokračovalo v jízdě, aniž se řidič namáhal zeptat, zda se mi něco nestalo," dodala paní Eva. Podle jejích slov šlo o osobní vůz řízený zástupcem známého výrobce piva. "Nemám na to jiné svědky, než řidiče projíždějících aut, takže to dál řešit nebudu. Modřiny se zahojí, kolo opraví, ale jestli se ještě někdy vydám na cestu na kole po Prostějově, je otázka," posteskla si.

Pokud jste byli svědky události, která se odehrála v pondělí kolem půl desáté ráno u Billy ve Wolkerově ulici, kontaktujte prosím redakci. Když nic jiného, paní Eva si zaslouží omluvu a poděkování. Kdyby totiž duchapřítomně nezničila brzdy na svém kole, následky mohly být daleko větší. (ber) 

Poslat nový komentář