OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!

OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!
Foto DDM
Další fotky: 
OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!
OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!
OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!
OBRAZEM: V sobotu se roztančil celý Prostějov!

 

A je to za námi. Devatenáctý ročník největší taneční přehlídky Pohyb je život!!! v Prostějově napsal svou tečku. Téměř pětistovka tanečníků a tanečnic z nejlepších prostějovských tanečních škol se sešla ve sportovní hale Sportcentra – DDM, aby svým rodičům, prarodičům a kamarádům předvedla, co nového se během tvrdého tréninku naučila.

Dlužno však dodat, že nešlo o společenské tanečníky, neboť většina vystoupení se točila kolem show dance, free dance a disco dance choreografií. K vidění však byla i vystoupení sportovního aerobiku či mladých mažoretek. Celkem se v sobotním odpoledni předvedlo 7 tanečních škol a studií. Specifické představení, které bylo generálkou na světovou gymnaestrádu v Helsinkách, byla skladba Nádherný svět seniorských cvičenců z České asociace Sport pro všechny, která akci rovněž spolupořádala.

Ovšem sportovní hala patřila především dětem a dorostu, proto nesmíme zapomenout zmínit školy, které na letošní přehlídce Pohyb je život!!! vystupovaly. Byly jimi tradiční TŠ Pirouette, TS Free Dance, R.A.dance, ale i Extension Dance Prostějov, Taneční škola Rytmus a v neposlední řadě Mažoretky Krokodýlek.

„Musím říct, že jsem tu asi po pěti letech a nestačím se divit. Organizace přehlídky šla hodně nahoru, výborná jsou bodová světla namísto původního osvětlení na hale. A nesmím zapomenout na skvělé děti, bylo to dech beroucí představení,“ svěřila se PvNovinkám divačka Diana.

„S ohledem na boje s termínem při plánování letošní přehlídky si mohu už nyní oddechnout, že celá akce je za námi. Jsem moc rád, že do hlediště opět zavítaly stovky diváků a předvedl se nám rekordní počet účinkujících. Cítíme, že toto je maximum, co v rámci našeho programu můžeme zajistit. Přesto jsem rád, že letošní přehlídka Pohyb je život!!! není jen kvantitativním posunem, ale drží si rovněž svou velmi vysokou kvalitu. Vím, že konkurence v tanečním prostředí je tvrdá, proto jsem vděčný, že do toho tyto školy s námi chodí. Ukazuje to, že se prezentace své činnosti nebojí,“ zhodnotil hlavní pořadatel za Sportcentrum – DDM Prostějov Jan Zatloukal.

Součástí akce byla i velká divácká soutěž, kde hlavní cenu - cyklistický zájezd do Vídně pro 2 osoby věnovala CK Vlha Prostějov. (red)

Poslat nový komentář