Devítiletá Klárka zvítězila v soutěži Hledá se talent!

Devítiletá Klárka zvítězila v soutěži Hledá se talent!
ilustrační foto ber

Hledá se talent je projekt organizace Děti v akci / Společně pro dětské domovy z. s. Jedná se o soutěž pro dětské domovy, ve které děti předvádějí svůj talent. Letos se konala po čtvrté. Uspěla v ní malá gymnastka z DD plumlov Klára Miková.

„Hlavním cílem projektu je v dětech podporovat jejich schopnosti, dovednosti a dát jim možnost seberealizace ve svém okolí, která je obzvlášť v dětských domovech velice důležitá. Vítězné dětské domovy se pak snažíme v rámci dalších navazujících projektů podporovat tak, aby co nejvíce dětí mohlo dále svůj talent rozvíjet,“ říká ředitel organizace Ladislav Samek.

V loňském roce v soutěži zvítězili zástupci Dětského domova Prostějov. V letošním roce hájila barvy našeho regionu Klárka Míková z DD Plumlov. Malá gymnastka, jejíž vystoupení obdivovali i hosté vánočního setkání Okrašlovacího spolku města Prostějova, zvítězila v kategorii jednotlivců.  

Devítiletá dívenka soutěžila s paní vychovatelkou, sociální pracovnicí a zároveň vedoucí pobočky v Konici Pavlou Urbanovskou, která se jí věnuje. "Klárka se gymnastice věnuje teprve rok, je ale velmi šikovná. Navštěvuje gymnastický oddíl v Protivanově," sdělil PvNovinkám ředitel DD Plumlov Radim Kratochvíl. "Nikdo jiný z domova do soutěže přihlášen nebyl. Holky reprezentovaly dostatečně, první místo je důkazem," dodal. 

Gratulujeme! (ber)

Poslat nový komentář