Morový sloup má svůj film. Úžasný

Morový sloup má svůj film. Úžasný
Foto Cine4net
Další fotky: 
Morový sloup má svůj film. Úžasný
Morový sloup má svůj film. Úžasný
Morový sloup má svůj film. Úžasný

 

Krátký dokumentární film o Mariánském sloupu v Prostějově, který je novou epizodou projektu Památky Dnes, najdete na internetovém kanálu https://www.youtube.com/watch?v=tkFc7KYDw0M .

Natáčení dokumentu o Mariánském sloupu se uskutečnilo v sobotu 12. dubna 2014, což mělo své důvody. „Natáčení jsme byli nuceni urychlit s ohledem na brzký nástup jara. Olistěné stromy okolo sloupu by bránily ve výhledu a značně by limitovaly možnosti jak sloup natočit,“ vysvětlil režisér snímku Ondřej Sovík. „Natáčení začalo kolem šesté ráno, abychom zachytili první sluneční paprsky odrážející se od pozlacené sochy Panny Marie s dítětem, která shlíží na prostějovské náměstí již od roku 1714,“ dodal Sovík s tím, že štáb Cine4net použil vysokozdvižnou plošinu, která umožnila nasnímat sloup tak, aby byly divákům přiblíženy pohledy a detaily, které si jinak nemá možnost prohlédnout. Natáčení ve výškách provází štáb Cine4net v rámci projektu Památky Dnes již od počátku. „Někteří členové trpí závratěmi a natáčení je tak stojí značnou dávkou osobní oběti,“ doplnil s úsměvem Sovík. V rámci natáčení vedla cesta štábu i na věž kostela Povýšení sv. Kříže, kde se speciálně pro jeho kameru krátce po poledni rozezněl hlavní zvon a současně bylo možno využít i výhledu na město. „Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách jsme navštívili kvůli vyobrazení požáru města Prostějova, který také částečně souvisí s následnou stavbou sloupu,“ dodal režisér.

Komentář dokumentu namluvil herec Moravského divadla Olomouc Jaroslav Krejčí.

Cílem projektu Památky Dnes je popularizovat zajímavé kulturní památky prostřednictvím netradičně pojatých krátkých dokumentárních filmů, které budou dostupné pro všechny diváky na internetu. Projekt se zaměřuje nejen na památky známé, ale zejména ty, jež často míjíme bez povšimnutí, ale které si naši pozornost a péči zaslouží. Nové snímky je možné sledovat prostřednictvím kanálu YouTube a na sociální síti Facebook. Projekt vznikl za finanční podpory města Prostějov a Olomouckého kraje. (red)

Komentáře

Jen tak dále, krásný dokument!

Poslat nový komentář