dokument

Theodor Mojžíš chystá videodokument Prostějov XXI. století

Ilustrační foto ber

Radní podpoří vznik videodokumentu s názvem Prostějov XXI. století a vyčlení dotační finance pro jeho výrobu. Jejich záměr ještě musí odsouhlasit zastupitelé. Na Radu a dále Zastupitelstvo města Prostějova se obrátila firma Theodora Mojžíše z Prostějova se žádostí o dotační podporu zmíněného projektu.

„Komise pro kulturu Rady města Prostějova dala kladné doporučující stanovisko. Videodokument podporujeme, protože jistě zachytí pro budoucí generace obraz města, které má co nabídnout,“ doplnila náměstkyně primátora pro oblast kultury Milada Sokolová.

Dotace z rozpočtu města měla být ve výši 145 tisíc korun. O jeho konečné výši rozhodnou zastupitelé. Finance mohou být použity na náklady na nutné pro jeho výrobu, tedy režii, na kameramana, střihače, řidiče, technika, osvětlovače, produkci a přípravu dat. (red)

Morový sloup má svůj film. Úžasný

Foto Cine4net

 

Krátký dokumentární film o Mariánském sloupu v Prostějově, který je novou epizodou projektu Památky Dnes, najdete na internetovém kanálu https://www.youtube.com/watch?v=tkFc7KYDw0M .

Natáčení dokumentu o Mariánském sloupu se uskutečnilo v sobotu 12. dubna 2014, což mělo své důvody. „Natáčení jsme byli nuceni urychlit s ohledem na brzký nástup jara. Olistěné stromy okolo sloupu by bránily ve výhledu a značně by limitovaly možnosti jak sloup natočit,“ vysvětlil režisér snímku Ondřej Sovík.

Život Milana Dvořáka mezi notami - nový dokument o prostějovském rodákovi

Křest DVD - zleva Milan Dvořák, Eva Suchánková, Josef Augustin, Tomáš Fraus a Milada Sokolová

Medailon prostějovského rodáka, klavíristy a hudebního skladatele Milana Dvořáka natočilo TF studio Tomáše Frause. Natáčení videodokumentu, který nese název "Život mezi notami," probíhalo v lokalitách Prostějova a Prahy i se známými osobnostmi, jako je například Eva Pilarová, Eva Kriz, Jiří Suchý a Eduard Hrubeš.

Milan Dvořák se narodil 6. prosince 1934 v Prostějově. Hudba mu učarovala od dětství, přesto vystudoval elektrotechniku na ČVUT. Hned po získání titulu inženýra v roce 1958 se ovšem vrátil ke klavíru, o sedm let později nastoupil do orchestru Divadla Semafor, v letech 1968–69 orchestr vedl, 1970 angažmá v Semaforu ukončil a působil pak ve svobodném povolání. V letech 1970–81 byl hudebním dramaturgem Československého rozhlasu, kde pořídil několik set zvukových záznamů. Od 1993 působí jako pedagog skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.