premiéra

Komedie Velká premiéra se točila v našem kraji. Předpremiéru bude mít i v Prostějově!

ilustrační foto plakát

Komedie Velká premiéra Miroslava Krobota bude uvedena ve světové premiéře na 56. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v rámci programové sekce Zvláštní uvedení. Do kin vstoupí film, natočený v loňském roce v Olomouckém kraji, oficiálně 21. července, ale ještě předtím zamíří v předpremiérách do Olomouckého kraje. Umělci ho osobně uvedou 19. července v olomouckém kině Metropol a prostějovském Kině Metro 70. O den později jej představí v kinech Oko v Šumperku a Retro v Zábřehu.

Do hlavních rolí svého třetího filmu si Miroslav Krobot vybral herce Pavla Šimčíka a Ivu Janžurovou. Dále se mohou diváci těšit na Kláru Melíškovou, Ivu Pazderkovou, Jenovéfu Bokovou, Jakuba Žáčka i Miroslava Krobota. Na scénáři svého třetího celovečerního filmu spolupracoval Krobot opět v tandemu s Lubomírem Smékalem. Tvůrci představují trailer Velké premiéry. Ten můžete shlédnout na  https://youtu.be/…2ho, i filmový plakát, jehož autorem je Michal Tilsch.

Režisér Troška s herci přivezou předpremiéru Čertovin do Prostějova! Právě dnes

ilustrační foto film

Režisér Zdeněk Troška přijede dnes, tedy v pátek 29. prosince, do prostějovského kina Metro70, aby ve speciální předpremiéře představil svou novou, po čertech hezkou pohádku Čertoviny. 

Film jde do kina až 4. ledna, tak si pana režiséra a hlavní herce - Dominicka Benedikta, Andreu Hoffmannovou a Richarda Jaroslava Müllera nenechte ujít. 

"Chystáme dvě projekce, jednu v 15:30 hodin, po které bude následovat beseda s delegací, a druhou v 18:30 hodin, před kterou bude zase úvod pana Trošky," přidala pozvání ředitelka Barbora Prágnerová. (red) 

 

Velký šéf: bláznivá parodie v Pointu

ilustrační foto

Všem milovníkům bláznivého humoru udělá radost Divadlo POINT. Na dnešní večer je totiž připravena premiéra detektivní parodie s názvem Velký šéf. Tento počin si pod režisérskou taktovku vzala mladá divadelnice Martina F. Smékalová a publiku se představí divadelní soubor Problém Divadla Point.

„Jedná se o to, že je to režijní debut Martiny F. Smékalové a je to soubor, který není divadlo Pointík, který je pro ty nejmladší, ale ještě to není Point, tak si začali vzdorovitě říkat Problém Divadla Point. Tihle čtrnáctiletí a patnáctiletí studenti se pustili do textu W. Allena a nechali se volně inspirovat. Vznikla detektivka, a i když mají v upoutávce to, že se jedná o absurdní hru o hledání Boha, ale toho by se diváci mohli leknout, ale já opravdu s čistým svědomím tvrdím, že je to detektivka a diváci se nemusí opravdu bát.

Život Milana Dvořáka mezi notami - nový dokument o prostějovském rodákovi

Křest DVD - zleva Milan Dvořák, Eva Suchánková, Josef Augustin, Tomáš Fraus a Milada Sokolová

Medailon prostějovského rodáka, klavíristy a hudebního skladatele Milana Dvořáka natočilo TF studio Tomáše Frause. Natáčení videodokumentu, který nese název "Život mezi notami," probíhalo v lokalitách Prostějova a Prahy i se známými osobnostmi, jako je například Eva Pilarová, Eva Kriz, Jiří Suchý a Eduard Hrubeš.

Milan Dvořák se narodil 6. prosince 1934 v Prostějově. Hudba mu učarovala od dětství, přesto vystudoval elektrotechniku na ČVUT. Hned po získání titulu inženýra v roce 1958 se ovšem vrátil ke klavíru, o sedm let později nastoupil do orchestru Divadla Semafor, v letech 1968–69 orchestr vedl, 1970 angažmá v Semaforu ukončil a působil pak ve svobodném povolání. V letech 1970–81 byl hudebním dramaturgem Československého rozhlasu, kde pořídil několik set zvukových záznamů. Od 1993 působí jako pedagog skladby na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Ovidiovo Umění milovat na prknech prostějovského divadla

Herci divadla POINT v úspěšném „Nahém Wolkerovi.“

Ve čtvrtek 15. prosince přinese studentské divadlo Point svou druhou letošní premiéru. Tentokrát se mladí divadelníci představí v městském divadle s moderním zpracováním antických veršů Publia Ovidia Naso Umění milovat.

V předcházejících letech se dramaturgie Pointu inspirovala verši o lásce Jiřího Wolkera, letos zvolila dva tisíce let staré, přesto stále aktuální, básnické dílko rovněž plné lásky Ovidiovo Umění milovat. Autor pro své básně plné svádění a hříček, jak si udržet a získat lásku, sice našel mustr v životě starého Říma v období vlády císaře Augusta Octaviána, námět je však stále živý navzdory staletím. Umění milovat je jakousi příručkou a návodem pro muže i ženy, jak si hledat partnera, jak si udržet jeho lásku a stále ji oživovat uměním smát se, plakat mluvit.