Smlouva podepsána, ekologické autobusy budou po městě jezdit do roku 2023

Smlouva podepsána, ekologické autobusy budou po městě jezdit do roku 2023
Foto MMP

 

Ekologická hromadná  doprava bude v Prostějově do roku 2023. Definitivně to stvrdila smlouva, kterou v pondělí na radnici podepsala náměstkyně primátora Alena Rašková a šéf FTL Jaroslav Hanák. 

Cestující po Prostějově vozí dvaadvacet nízkopodlažních autobusů, které za rok najedou 785 tisíc kilometrů. Deset z nich bylo pořízeno díky 23 milionové dotační injekci z EU. Prostějov je prvním městem srovnatelné velikosti v České republice, kde provoz městské hromadné dopravy začaly zajišťovat výhradně ekologické autobusy na stlačený zemní plyn s nejpřísnějšími emisními limity. (red)

Komentáře

DOMOV DUCHODCU řídí město a podniká se státními prachy.HNUS

Městská doprava bohužel nefunguje pro lidi,přesto že je bohatě dotována.Odjezdy pouliček

nenavazují na příjezdy vlaků a autobusů a v pozdější denní době často ujedou třeba jen dvě

až tři minuty před příjezdem dálkových atobusů,a to téměř prázdné.

Vybral bych nejlepší nabídku na správu autobusů.Majitel bych však zůstal.Tím bych posílil konkurenci,protože zdejší konkurence nemohla vyrůst a tím nabídnout lepší služby.A vozový park je pro další dopravce drahý.Udělat si řidičák umí každý,ale koupit nový autobus jen stát.Alespoň u nás v postkomunistických zemích.Tím že dám někomu-jedinému nové autobusy,konkurenci nevytvořím a žádný další dopravce se finačně nezvedne.přijde jen chudák se starými kárami.Když se dokáže pronajímat kanalizační roura,nájemní dům,,tak proč to nejde s autobusy.

Jsi totálně mimo. Dotace na obnovu vozového parku dostávají všichni dopravci, kteří si o ně požádají. Neznám v OL kraji linkový autobus, který by byl v poslední době koupený bez dotací. A půjčovat chceš jako autobusy jak?

KORUPČNÍCI a MILIONÁŘŠTÍ odboráři nás budou okrádat ještě sakra dlouho.Místo aby zde byla konkurence-třeba vlastnit autobusy a jen je půjčovat,koupíme VIP Hanákovi z daní na jeho podnikání fungl nové autobusy.HNUS.

Poslat nový komentář