Jaká byla sezona 2020 draků z VSJ? A co chystají do další?

Jaká byla sezona 2020 draků z VSJ? A co chystají do další?
Foto Zuzana Nedomová
Další fotky: 
Jaká byla sezona 2020 draků z VSJ? A co chystají do další?
Jaká byla sezona 2020 draků z VSJ? A co chystají do další?

Letošní rok máme za sebou všichni mnohá omezení, i v našem sportu tomu tak bylo. Nejprve jsme nemohli trénovat, neboť jak známo, dračí lodě jsou kolektivní sport – na jedné lodi je 22 osob společně. Potom jsme mohli pomalu začít, ale organizátoři bohužel zrušili většinu závodů.

Vydali jsme se tak celkem na 3 – do Jedovnic na rybník Olšovec, do Kvasic a nemohli jsme samozřejmě chybět na našem domáckém Plumlovském drakovi. Naše letošní výsledky bohužel za zmínku moc nestály, ale i přesto nás to neodradilo od dalšího trénování, a hlavně dalších plánů do budoucnosti.

Vzhledem k velké podpoře statutárního města Prostějov, za kterou jim moc děkujeme, jsme mohli nejen letos ulevit našim peněženkám při závodech, ale také opravit náš dosavadní přístřešek na loď a začít budovat něco nového. Náš spolek zakoupil malou dračí loď (pro 10 pádlujících), pro kterou teď budujeme nový přístřešek. Snažíme se nabídnout naši loď i okolním spolkům, školám, táborům. Využívá ji tak čím dál více lidí.

"A co to znamená pro všechny zájemce o tento týmový vodní sport? Budeme mít možnost mnohem více trénovat, obeslali jsme i všechny školy v okolí a přijímáme kohokoliv ve věku 11–99 let do našich tří posádek – VSJ mix, VSJ women a VSJ dráčata. Pokud máte chuť zkusit něco nového, přidejte se k nám, rádi zaučíme nové tváře.  Informace najdete na našich webových stránkách https://vsj.webnode.cz/," uvedla za celou Vrahovickou sací jednotku Zuzana Nedomová (kapitánka VSJ women). (Text Zuzana Nedomová)

Poslat nový komentář