Řidiči pod vlivem drog. Opět

Řidiči pod vlivem drog. Opět
ilustrační foto PČR

Ve středu 2. prosince krátce před polednem policisté zastavili řidiče osobního vozidla v Okružní ulici v Prostějově. Šestatřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy, metamfetaminy a THC. Řidič uvedl, že zhruba před třemi dny užil jednu skleněnku marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil.

Podobně dopadla pětapadesátiletá žena, která ve středu 3. prosince půl hodinu po půlnoci řídila vozidlo Ford Transit na ulici Plumlovská v Prostějově. I ji policisté při dopravní kontrole podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol a testu na drogy. Zatímco zkouška na alkohol vyšla negativně, orientační test na přítomnost jiných návykových látek u ní zaregistroval přítomnost látek amfetamin, metamfetamin a opium. Policisté řidičku vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila.

"Oba řidiči jsou podezřelí z přestupku proti BESIP za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který jim hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Komentáře

Tak to je síla.A stát?Ten se na ten bordel na komunikacích dívá a přemýšlí,kde udělal soudruh chybu.

Poslat nový komentář