Z návštěvy exekutorů jsem zoufalá, říká mladá maminka

Z návštěvy exekutorů jsem zoufalá, říká mladá maminka
ilustrační foto

 

Když si paní Věra, mladá rozvedená maminka dvou malých dětí před časem našla přítele, myslela si, že špatným dnům je konec. S hodným chlapem, který je jí oporou a dětem dobrým nevlastním otcem, vstoupil před několika dny do jejího bytu exekutor. A nastalo peklo.

„Přítel s námi bydlí něco přes rok, o tom, že má nějaké problémy tohoto rázu jsem vůbec nevěděla. Přišel s pár kousky osobních věcí, v bytě je všechno moje. To jsem tvrdila i pracovníkům Exekutorského úřadu Přerov. Marně,“ svěřila se PvNovinkám vystresovaná žena. Vykonavatelé olepili všechno, včetně skříní a psacího stolu dětí. „Neustále jsme se přeli, já tvrdila, že všechno je moje, oni mleli, ať zaplatím. Přítel pracuje mimo město, nemohl se vrátit a tak jsem jen mluvila a mluvila a oni mě obcházeli a psali a lepili. Do toho vyděšené děti a neméně vyděšená já. Sumu, co chtěli, bych dohromady prostě nedala, kdyby se na uši stavěli,“ říká. Asi nejvíc ji vystresovalo tvrzení, že čekají na náklaďák a okamžitě poté byt vystěhují včetně lednice, pračky, jídelního stolu a skříní. „Při představě, že děti by spaly zemi, brečím ještě teď,“ dodala Věra.

Náklaďák nakonec nepřijel, exekutoři si neodvezli nic kromě soupisu zabavených věcí. „Pochopila jsem, že to byl jen způsob psychického nátlaku, abych zaplatila. Teď ale musím svoje věci dostat zpátky a netuším, jak,“ zoufá si.

Podle Exekutorské komory může osoba, které byla neoprávněně sepsána nebo zabavena její věc, podat exekutorovi návrh na vyškrtnutí této věci ze soupisu. „Návrh lze podat do 30 dnů ode dne, kdy se navrhovatel dozvěděl o soupisu věci, a to u exekutora, který věc pojal do soupisu,“ potvrdila PvNovinkám mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová. Exekutor o vyškrtnutí rozhodne na základě znaleckých posudků, zpráv a vyjádření orgánů, fyzických a právnických osob, notářských nebo exekutorských zápisů a jiných listin, předložených navrhovatelem společně s návrhem. Pokud exekutor návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu nevyhoví, je dotčená osoba oprávněna podat k soudu tzv. vylučovací žalobu.

Obrana tedy existuje. Stále ale zůstává otázka chování vykonavatelů exekutorských úřadů. Jak se zdá z příběhu paní Věry, tady obrana není. (ber)

 

Pozn.red. Skutečné jméno má redakce k dispozici.

Komentáře

Tento lidský odpad od Vrány , musí být z této země vyloučen !  Nepotřebuje paní vůbec nic , oni jsou jen prachobyčejní a odporní zločinci !!!  Blíží se jejich konec a za vše ponesou odpovědnost , za vše !!!!!!

to není pravda. paragon nepotřebuje,stačí,když veškerý nábytek sepíše a nechá si (třeba rodiči,sousedy,sourozencem,kamarádem atd ) podepsat,že jí to zapůjčili , prodali anebo jen některé svědky,že je to její. Třebas i fotky,na kterých jsou ty věci vidět a je dohledatelné datum focení. Že je to z doby,kdy u ní dotyčný nebydlel ...  možností je dost.

opět hovado Vrána a jeho lidi !! hnus a stát ho ještě podporuje !!!

Ano, ale aby mohla paní psací stůl ze soupisu vyškrtnout, potřebuje k němu paragon na kterém bude uvedeno její jméno. Jinak to nejde.:(

Poslat nový komentář