Exekutor Vrána rezignoval, skončí na jaře

Exekutor Vrána rezignoval, skončí na jaře
ilustrační foto inspartner.cz

 

Exekutor Tomáš Vrána rezignoval na svoji funkci, kterou od roku 2001 zastával v přerovském exekutorském úřadu nesoucím jeho jméno. "Exekutorskou činnost ukončím příští rok v březnu," řekl ČTK. O jeho odvolání usiloval ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který na Vránu v polovině května kvůli četným stížnostem podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu.

"Rozhodl jsem se pro tento krok (rezignaci) po zralé úvaze. Jsem již unaven neustálým mediálním tlakem a útoky vůči mé osobě. Od samého počátku exekutorského úřadu se snažím pracovat tak, abych v maximální míře přispěl k co nejvyšší vymahatelnosti neuhrazených pohledávek. Dnešní doba však není těmto snahám příznivě nakloněna," uvedl Vrána, který svoji rezignaci předal ministerstvu spravedlnosti.

V pozici soudního exekutora zůstane do 31. března 2016, kdy exekutorský úřad převezme nástupce vzešlý z výběrového řízení organizovaného Exekutorskou komorou.

Exekutorský úřad Přerov zahájil činnost v roce 2001. Přibližně 70 procent exekucí provádí na Moravě a 30 procent v Čechách. Zaměstnává zhruba dvě stovky lidí a ročně provede několik desítek tisíc exekucí. (Zdroj ČTK)

Poslat nový komentář