Fotbalisté Hané se statečně oháněli tenisovými raketami

Foto Oldřich Lošťák
Další fotky:

V sobotu 9.července 2022 se v rámci fyzické přípravy konal již 11.ročník tenisového turnaje Haná cup 2022. Na kurtech ve Sportovní ulici bylo sedm dvojic a jedna trojice rozděleno do dvou skupin.

Skupinu A vyhrála dvojice Krupička – Strouhal s 6 body, druzí skončili Světlík s Ondráčkem se 4 body, třetí místo obsadil pár Cibulec a Kaprál se 2 body a čtvrté místo vybojovali Kratochvíl s Jančiarem bez bodu. Skupinu B vyhrál Raška s Lošťákem s 6 body, před trojicí Novák- Macourek – Ohlídal se 4 body, 3. místo obsadil pár Jeřábek – Zbožínek s dvěma body a čtvrtá ve skupině skončila dvojice Rubeš a Synek bez bodu.

V semifinálových bojích vyhrála dvojice Světlík a Ondráček nad Raškou s Lošťákem 6:4. Druhé semifinále vyhrál Novák s Ohlídalem nad Krupičkou se Strouhalem 6:2. V zápase o první místo nako nec vyhrálo po lítém boji trio Novák, Ohlídal, Macourek nad Světlíkem s  Ondráčkem v tiebreaku 7:6. V boji o bronz také probíhala dlouhá bitva o každý míček. Nakonec byl šťastnější pár Raška a Lošťák když porazili Krupičku se Strouhalem 6:4

Ve skupině o 5.-8. místo porazil Cibulec s Kaprálem Rubeše se Synkem 6:3 a Jeřábek se Zbožínkem vyprovodili Kratochvíla s Jančiarem 6:0. V boji o 5. místo porazil Jeřábek se Zbožínkem pár Cibulec a Kaprál 6:1 a o 7. místo porazila dvojice Rubeš a Synek Kratochvíla s Jančiarem 6:2.

Utkání se dohrávala za příjemného počasí v dobré pohodě. Celkové pořadí 11. ročníku Haná cupu bylo následující. 1. místo Novák, Ohlídal, Macourek, 2. místo Světlík a Ondráček, 3. místo Lošťák a Raška, 4. místo Krupička a Strouhal, 5. místo Jeřábek se Zbožínkem, 6. místo Cibulec a Kaprál, 7. místo Rubeš a Synek a 8. místo Kratochvíl a Jančiar.

Na závěr turnaje byli všichni účastníci odměněni cenami, vítězové obdrželi putovní pohár a už se všichni těší na příští 12. ročník. Je také potřeba vyslovit dík za perfektně připravené kurty panu správci, dále zdravotně indisponovanému Danielu Kolářovi a také Tomáši Cibulcovi, který kromě hry dokázal společně celý turnaj řídit.

1. Společná fotka všech aktérů Haná cupu.

2 .Vítězové turnaje Novák, Ohlídal (chybí i třetí Macourek).