Hané se stále nedaří. Sokol Mostkovice – Haná Prostějov 2:0 (0:0)

Foto Oldřich Lošťák

V 10. kole 1.B.tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci v okresním derby v Mostkovicích. Do první šance zápasu se dostali hosté ve 3. minutě, ale střelu Cibulce gólman Zapletal zneškodnil. O minutu později běžel Dospiva bráněný bekem na brankáře domácích, ale mířil vedle branky. Domácí zahrozili v 6. minutě, ale Šlézarovu střelu vyrazil Marák na roh.

Ve 14. minutě mířil domácí Šlambor vedle Marákovy branky. Ve druhém poločase se hra obou týmů značně přiostřila a přibylo několik žlutých karet. V 68. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč z hlavy Drábka skončil v brance – 1:0. O dvě minuty později prodloužil Foret zblízka centr za záda Maráka – 2:0. V 76. minutě po centru Hladkého hlavičkoval hostující Novák, ale gólman Zapletal jeho šanci zmařil. Ve zbývající čtvrthodince oba týmy už své šance nedotáhly do zdárného zakončení a tak tři body zůstaly v derby v Mostkovicích. Pro hosty z Hané je to již čtvrtá porážka v řadě. V příštím kole přivítají Hanáci doma nováčka FC Sigmu Hodolany. Přijďte Hanáky povzbudit!

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Utkání jsme začali výborně, ale bohužel ani jednu z vypracovaných šancí se nám nepodařilo proměnit. Poté domácí vyrovnali hru a byli nebezpeční i oni. Druhá část prvního poločasu přinesla z obou stran pouze průměrný výkon. Neurovnaná hra odehrávající se zejména ve středu hřiště pokračovala i ve druhém poločase a bylo čím dál víc zřejmé, že o výsledku rozhodne první vstřelený gól. To se bohužel podařilo soupeři a my jsme již neměli sílu na to, abychom tohle utkání otočili, i když jsme bojovali až do konce.“

Branky: 68. Drábek, 70. Foret

ŽK: Vojtíšek, Grulich, Foret, Milar – Hladký

Rozhodčí: Aleš Horák – Petr Pokorný, Jiří Mikulík (N)

Diváků: 152

S. Mostkovice: Zapletal – Ošlejšek, Bureš, Milar, Drábek – Vojtíšek (73. Kazda, Jančík, Šlézar, Foret (86. Jurný)  - Šlambor (86. Svoboda), Grulich (63. Hanák)       Trenér: Ondřej Milar

Haná Prostějov: Marák – Světlík (85. Jančiar), Trnavský, Čermák, Martin Kolář – Valach (32. Hladký), Krupička, Typner, Jakub Novák – Dospiva (67. Bartoš), Cibulec

Trenér: Daniel Kolář

(Text a foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)