Hanákům se lepí smůla na paty. SK Haňovice – Haná Prostějov 3:2 (1:2)

Foto Oldřich Lošťák

V 12. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti SK Haňovice. Už v 10. minutě hostující Cibulec uvolnil po křídle Hladkého a ten přihrávkou přes celé vápno našel rozběhnuvšího Jakuba Nováka, který po zpracování míče jej poslal za Gálova záda – 0:1.

Ve 13. minutě přihrál Hladký před domácí branku Typnerovi, ale jeho prudkou střelu gólman vyrazil. V 19. minutě si Hanáci špatně nahráli na své půlce a Vilímec toho využil ke vstřelení branky – 1:1. Ve 23. minutě unikl s míčem z půlky hřiště Cibulec, přihrál před vápnem Typnerovi a ten obstřelil obránce i gólmana a zvýšil na 2:1 pro Hanáky. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhém poločase domácí přidali a v 50. minutě Lukáš Přikryl zblízka vyrovnal – 2:2. Bohužel v 63. minutě se dopustil gólman hostí zbytečného faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu Jarmar proměnil – 3:2. Závěrečný nápor Hanáků už nepřinesl aspoň kýžený bod za remízu. V příštím kole přivítají Hanáci v neděli 30. října v 14.30 hodin mužstvo z Velkého Týnce. Přijďte je povzbudit.

Hodnocení zápasu trenérem Hané Danielem Kolářem: „Vyrovnaný zápas. V prvním poločase jsme byli o něco lepšími a zaslouženě po něm vedli. Začátkem druhé půle nás domácí zatlačili a skóre otočili ve svůj prospěch. Posledních dvacet minut jsme byli zase lepší my, vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí, ale minimálně vyrovnat se nám nepodařilo. Je třeba také říct, že dva ze tří inkasovaných gólů jsme svými obrovskými chybami soupeři doslova darovali a takto se vyrovnané zápasy dají vyhrát jen těžko."

Branky: 19. Vilímec, 50. Lukáš Přibyl, Jarmar  (pen) - 10. Jakub Novák, 23. Typner

Rozhodčí: Ondráček – Haberland, Salva

ŽK: Procháska, Přidal – Krupička