Muže vtáhl zemědělský stroj. Hasiči ho zraněného složitě vyprošťovali

Muže vtáhl zemědělský stroj. Hasiči ho zraněného složitě vyprošťovali
Foto HZS Olomouckého kraje
Další fotky: 
Muže vtáhl zemědělský stroj. Hasiči ho zraněného složitě vyprošťovali

Náročný zásah hasičů si vyžádalo vtažení muže do zemědělského stroje. Událost byla nahlášena na krajské operační a informační středisko v pátek v 15:46 hodin s tím, že ze soukromého zemědělského areálu volá někdo o pomoc a zřejmě je vtažený do stroje na vyorávání brambor. Po příjezdu do Brodku u Přerova a průzkumu hasiči zjistili, že má muž mezi válci stroje uvězněnou celou nohu až po kyčel. Ihned začali spolupracovat se záchrannou službou. Před vyproštěním zraněného muže musel nejprve lékař zajistit jeho životní funkce, až poté mohli hasiči začít s vyprošťováním.

Při velmi fyzicky náročném zásahu využili hydraulické rozpínáky, páčidla, zvedací vaky, zajišťovací klíny i rozbrušovací pilu tak, aby zaseknuté válce od sebe co nejvíce oddálili a muže ze stroje vysvobodili co nejrychleji. Následně jej pomocí páteřní desky vyprostili a předali do péče zdravotníků, kteří jeho zdravotní stav po celou dobu zásahu monitorovali. Asistovali také s transportem do vrtulníku letecké záchranné služby.

„Na místě jsme využili technický automobil, jehož výbava se využívá při náročných technických zásazích nebo vyprošťovacích pracích. Zasahovali profesionální hasiči z Přerova a jednotka SDH Brodek u Přerova,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová. (red)

Komentáře

To je guma.

Poslat nový komentář