Opilého řidiče, který boural v Seloutkách, honili policisté až z Prostějova!

Opilého řidiče, který boural v Seloutkách, honili policisté až z Prostějova!
Foto PČR

Ve středu 13. června 2018 před jednadvacátou hodinou došlo v obci Seloutky k havárii osobního automobilu značky Audi. Osmadvacetiletý řidič přitom ujížděl před policisty. Ti ho chtěli zastavit už v Plumlovské ulici v Prostějově. 

Jak PvNovinkám sdělil policejní mluvčí František Kořínek, policisté chtěli vůz zastavit v Plumlovské ulici. "Řidič ale na znamení nereagoval a pokračoval v jízdě. Hlídka proto vyrazila za ním," doplnil Kořínek. Osmadvacetiletý řidič při jízdě ve směru od Prostějova k obci Určice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a svému stavu a schopnostem a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo přes betonový obrubník na travnatou plochu mimo komunikaci. Při návratu zpět na vozovku vozidlo porazilo dopravní značku, aby pak neschopné další jízdy zastavilo na komunikaci. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. 

Havárie neušla místním. "Chodím tudy pravidelně s kočárkem, silnici zejména v letních měsících hodně využívají cyklisté. Bylo štěstí, že nikoho nesrazil," sdělil redakci jeden ze svědků nehody. 

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. "Provedenou dechovou zkouškou pak policisté u muže změřili hodnotu 1,59 ‰ alkoholu v dechu. Muž požití alkoholu přiznal a uvedl, že krátce před jízdou vypil dvě piva a tři odlivky rumu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," dodal mluvčí. Vozidlo bylo odtaženo. Příčiny, okolnosti, míra zavinění havárie i právní kvalifikace jednání muže jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Poslat nový komentář