Hledají se svědkové nehody motorky a policejního auta. Předcházela ji pořádná honička!

Hledají se svědkové nehody motorky a policejního auta. Předcházela ji pořádná honička!
Foto PČR

Ve čtvrtek odpoledne došlo na Joštově náměstí v Prostějově k havárii motocyklu s vozem policejní hlídky. Nehodě předcházela honička v ulicích města.

"Policisté oddělení hlídkové služby v rámci hlídkové činnosti uviděli v Rozhonově ulici podezřele se chovajícího motocyklistu, který, když je zahlédl, razantním a agresivním způsobem z místa ujel. Policisté rozhodli o provedení jeho kontroly a pronásledovali ho ulicemi Sokolskou, Karlovem, přes Svatoplukovu na Přemyslovku a dále ulicemi Vrahovickou, Janáčkovou a Pražskou. Jejich výzvy k zastavení motocyklista nerespektoval a naopak se jim pokusil vysokou rychlostí ujet. Při tom si počínal zvlášť bezohledně a nebezpečně a ohrozil několik dalších účastníků silničního provozu. Z důvodu vysoké rychlosti jízdy pak na Joštově náměstí nezvládl řízení a havaroval. Při havárii došlo ke střetu motocyklu s policejním vozidlem," popsal PvNoinkám policejní mluvčí František Kořínek. Motocyklista při havárii utrpěl zranění, se kterými byl transportován do nemocnice. Ovlivnění alkoholem i jinými návykovými látkami policisté u muže vyloučili provedenými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

"V souvislosti s tímto incidentem se obracíme na případné svědky, kteří se dne 16. července po třinácté hodině pohybovali výše uvedenými ulicemi, či přímo osoby, které byly agresivní a nebezpečnou jízdou motocyklisty ohroženi, aby se se svým svědectvím přihlásili policistům. Učinit tak mohou na telefonním číslem 974 781 320, nebo na lince 158. Za pomoc děkujeme," vzkazuje mluvčí. (ber)

Komentáře

Spadl sám,oni vrazili do ležící motorky. Mimo službu máte akorát Vy mozek.

mimo sluzbu cela posadka hovada normalne ho sestrelili

Poslat nový komentář