Město odstranilo nelegální ohniště v lesoparku Hloučela

Město odstranilo nelegální ohniště v lesoparku Hloučela
Foto OSÚMM

Riziko požáru, vandalismus a nepořádek v lesoparku Hloučela musel nedávno řešit Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova. Návštěvníci lesoparku zde založili dvě nelegální ohniště, která musela být odstraněna.

„Nejen že šlo o nepovolené ohniště s velkým množstvím odpadků, navíc byl jako dřevo na podpal použit městský mobiliář - dřevěná lavice na posezení. Plochy po odstraněných ohništích budou zavezeny zeminou, zarovnány a následně ozeleněny,“ zlobí se první náměstek primátora Jiří Pospíšil a jak doplňuje rozdělávání ohně ve volné přírodě a zejména v blízkosti stromů je v tomto suchém období velmi nezodpovědné a nebezpečné jednání až hazard, neboť hrozí vysoké riziko vzniku požárů.

„Žádáme proto návštěvníky lesoparku Hloučela, aby zde či na jiných veřejných prostranstvích na území města Prostějova nezakládali ohniště, nerozdělávali otevřený oheň a pro občerstvení využívali služeb oficiálních provozoven,“ uvádí magistrát.

Budování ohnišť či posezení na veřejných prostranstvích bez souhlasu města Prostějova včetně ničení městského mobiliáře, hodnotí Městská policie Prostějov jako přestupky a tato jednání lze postihovat s pokutou v řádech až desítek tisíc korun. V lesoparku Hloučela provádějí strážníci pravidelné kontroly na dodržování veřejného pořádku a případné přestupky řeší dle zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. (red)

Komentáře

Možná by bylo fajn vytvořit místo pro posezení i s grilovací plochou, třeba by se pak předešlo vzniku podobných "nelegálních ohnišť".

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-arealu-prerovske-laguny-vznikne-gri...

Poslat nový komentář