První přípravu s Přerovem Jestřábi nezvládli, zničila je druhá třetina

První přípravu s Přerovem Jestřábi nezvládli, zničila je druhá třetina
ilustrační foto

Přerov – Nepovedený přípravný zápas sehráli Jestřábi dnes vpodvečer v Přerově. Odvěkému rivalovi totiž podlehli 4:6, a to jen proto, že ve 41. minutě prohrávali již 1:6 a domácí Zubři zápas jen dohráli. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které svěřenci trenéra Zachara inkasovali pětkrát v rozmezí jedenácti minut.

Zápas přitom pro hráče LHK nezačal špatně. Po úvodní oťukávané přišlo dvojnásobné vyloučení Přerovských (kromě nich seděl na trestné lavici i prostějovský Finkes, hrálo se proto 4 na 3) a první gól zápasu, který si připsal po přihrávce Michala Tomigy Tomáš Stráněl. Po inkasované brance pokračovala mírná převaha domácích, do konce třetiny však nevyústila v žádnou situaci, která by donutila časoměřiče pohnout ukazatelem skóre.

Hlavní dějství se však odehrálo mezi 21. a 40. minutou zápasu. To totiž domácí Prostějov dokonale znemožnili pěti přesnými trefami, o které se postupně v rozmezí 24. a 35. minuty podělili Goiš, Brančík, Brada, Ditrich a znovu Goiš. Od té chvíle tak nebylo prakticky o co hrát. A když hned ve 41. minutě přidal šestý gól Ferenc, vypadalo to na prostějovský debakl. Naštěstí však krátce po inkasované brance snížil Berčák a Jestřábi zkoušeli snížit i dalším gólem. Přesto však nebezpečí stále hrozilo více před svatyní hostí – svůj třetí úspěch mohl přidat Goiš, ale stejně jako chvíli před ním Brančík neuspěl. Prostějov tak nakonec v závěru přeci jen skóre zkorigoval – nejprve využil dvojnásobnou přesilovku Smejkal, o necelé dvě minuty později jej pak napodobil David Šebek. Víc však již hosté nestihli, a Přerov proto první přátelské derby vyhrál 6:4.

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 6:4 (0:1, 5:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Goiš (Kolář), 26. Brančík (Ditrich, Ferenc), 32. Brada (Matušenko), 34. Ditrich (Sakrajda), 35. Goiš (Kolář), 41. Ferenc (Ditrich) - 12. Stráněl (Tomiga), 41. Berčák (Kryl), 57. Smejkal (Handl), 59. Šebek (Berčák) Vyloučení: 9:6, navíc Sedlák (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Černý (Prostějov) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 720.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář J.) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Drábek, Sklenář V. – Vaněk, Goiš, Sedlák – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Brada, Sprušil, Kolář – Matušenko

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Peštuka, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes - Smejkal, Duba, Handl - Šebek, Černý, Jedlička - Berčák, Kryl, Stráněl - Konečný, Matoušek

Rozhodčí: Klimecký – Dohnal, Dučák

(zkl)

Poslat nový komentář