Čeká nás vodnářský úplněk a Blue Moon

Čeká nás vodnářský úplněk a Blue Moon
Foto http://www.astronomy.com

 

Doba mezi úplňky činí 29,53 dne, první úplněk spadá do první dekády ledna a letos jich tak bude třináct, což je jev, který se stává jednou za několik let. 31. července tak zažijeme dvojitý úplněk, ten první totiž rozzářil oblohu 2. července. Druhému úplňku v jediném měsíci se říká modrý Měsíc, neboli Blue Moon. Název pochází z americké terminologie, kde "Blue Moon" znamená něco jako jednou za uherský rok. Jev nesouvisí s modrou barvou, kterou Měsíc může vzácně také mít.

Úplněk začíná ve 12:40 a je ve znamení Vodnáře. Při tomto úplňku se musíte zaměřit na své emoce a ideje, které v životě máme. Musíte vědět, čeho chcete dosáhnout a po čem toužíte -jen pozor na iluze, musíte se vždy snažit vidět realitu a hlavně to, co je jasně dané a s čím můžete pracovat. Můžete více analyzovat a stát stranou, což může vést ke stagnaci. Pokud zjistíte, že jste příliš rezervovaní, začněte více řešit své koníčky nebo běžte se pobavit mezi lidi. Je důležitě, abyste se uvolnili a užívali si života.

Vodnářský úplněk shodí na kouzla týkajících se změn, stěhování a úspěchu ve společnosti.

Modrý Měsíc

Název pochází z americké terminologie. "Blue Moon" znamená něco jako jednou za uherský rok. Jev nesouvisí s modrou barvou, kterou Měsíc může vzácně také mít. Úplněk nastává jednou za 29,5 dne, ale kalendářní měsíc je o něco delší. Proto se jednou za čas stane, že na některý měsíc vyjdou úplňky dva - na samém začátku a samém konci. Jev nastává jednou za dva až tři roky.

O tomto přírodním jevu se ví již zhruba 400 let, není tudíž žádnou novinkou, vzácný a ojedinělý je však dodnes. Naši předkové ho nazývali například „zrádný Měsíc“. Ne vždy je však tento jev doprovázen namodralou barvou přirozené družice planety Země. Ta se může objevit u kteréhokoliv úplňku a je taktéž vzácná.

Pokud se lidem podaří zahlédnout namodralou barvu, mohou se podle vědců považovat za opravdové šťastlivce. Podle několika teorií se zdá být Měsíc takto zbarvený díky sopečnému popelu v atmosféře a pravděpodobně i postavení Země vůči Měsíci v té chvíli.

Takže zvedněte hlavu k nebi a odhoďte iluze. (ber) 

Poslat nový komentář