úplněk

Čeká nás superúplněk. Plný štířího sexu

ilustrační foto astro.cz

V úterý ve 4,32 hodin budeme moci na obloze pozorovat jeden ze dvou superúplňků letošního roku. Jakmile v pondělí zapadne Slunce, oblohu prozáří takzvaný růžový Měsíc. Náš přirozený vesmírný souputník se zároveň ocitne v přízemí, tedy v pozici, kdy je Zemi na své oběžné dráze nejblíže.

Dubnovému superúplňku se říká růžový Měsíc. Nikoli však podle barvy. Název pochází ze Severní Ameriky, kdy v dobách dubnového úplňku kvetla polštářovitě rostoucí trvalka plamenka šídlovitá.

Blíží se váhavý úplněk. Bude šťastný

Ilustrační foto astro.cz

Třetí letošní úplněk nastane tuto neděli ve 20 hodin. Úplněk bude ve znamení Vah týden po jarní rovnodennosti. Právě on určuje termín Velikonoc, který bude o týden později. Díky trigonu Marsu, Saturnu a měsíce je březnový úplněk symbolem štěstí.

Oznamuje konec zimy a zahajuje přípravu na Velikonoce. Jelikož je to úplněk ve Vahách, značí to vnitřní rozpor, který pocítí každý z nás. Zároveň to řadu lidí povede k nutnosti učinit volbu, i přestože v jejich nitru se to pře. Vyvarovat bychom se v tomto období měli nesmyslným kompromisům, které situaci neřeší. Energie jsou v tuto dobu rozporuplné, protože zároveň na obloze září tzv. Šťastný trojúhelník, který je složený ze tří vzdušných znamení. Ten přeje novým nápadům a promýšlení našich plánů a vizí. Je vhodná doba na to vytyčit si nové cíle.

Čeká nás Rybí úplněk plný emocí

ilustrační foto astro.cz

S prvním podzimním měsícem připlouvá 2. září 2020 v 6,22 hodin úplněk. Tentokrát ve znamení Ryb.

 

 

Pro Ryby jsou charakteristické emoce, a tak úplněk v jejich znamení zesílí naši citlivost vůči druhým a okolí. Bude ale také zesilovat sklony k podléhání iluzím a klamům. Proto pozor na unáhlené závěry, činy i slova. Držme se raději pevně nohama na Zemi a nepodlehněme iluzím, že jsme bůhvíjak naladění na druhé či na „vyšší energie“. To bude dělat naše ego a mohlo by nám pěkně zatopit, pokud mu podlehneme. (ber)

Kozoroží úplněk přeje lásce

ilustrační foto astro.cz

Tato neděle bude patřit úplňku. Tato magická událost se bude odehrávat v 5:44 hodin ve znamení odvážného Kozoroha. Zemská moc tohoto znamení prověří vaši sebeúctu, vytrvalost a ambice.

 

Kozorozi jsou známi svou praktičností a systematičností. V dosahování cílů mají tah na bránu, nikdy je neopouští entuziasmus a energie. I kdyby byli večer skleslí a zválcovaní životem, ráno vstanou jako “noví bojovníci“. Nikdy nic nevzdávají. A právě tuto jejich sílu a talent nám všem propůjčí červencový úplněk. Přesnost, disciplína a trpělivost. Těch se nám bude v období tohoto úplňku dostávat vrchovatě.

Váhavý superúplněk zajistí nápravu starých křivd

ilustrační foto astro.cz

Dubnový úplněk nastane ve středu 8. dubna ve 4,35 hodin a je ve znamení Vah. Čeká nás v podobě letošního největšího superúplňku, který přináší změnu. Tentokrát Váhy zajistí nápravu starých nespravedlností a křivd. 

Váhy jsou znamení, které řeší vnější krásu a mezilidské vztahy. Váhavý úplněk tak bude mít vliv na veškeré vztahy, smlouvy, dohody, konflikty a diplomatická jednání. Pod jeho vlivem se mohou ukončit konfliktní situace, dokonat dohody a nastavit nová pravidla. Budeme se muset vrátit do minulosti, učinit něco, co nám později přinese štěstí a posun.

Letos poslední superúplněk nás čeká 7. května. (ber)

 

Dnes je panenský superúplněk! Přivádí děti!

ilustrační foto astro.cz

Svět se točí docela rychle a tak nás čeká další úplněk. Bude ve znamení Panny a proběhne v pondělí 9. března v 18 hodin a 47 minut. Měsíc bude v té době vzdálený od Země „pouhých“ 357 404 kilometrů, bude tedy velmi blízko, dobře viditelný a hodně velký.

I jeho vliv bude tím pádem silnější, jeho energii můžete pociťovat již tři dny předtím a také tři dny poté. Úplněk v Panně je ideálním obdobím pro sebeanalýzu a úklid. Je to skvělý čas pro to, abyste se zbavili věcí, které vás tíží, abyste dali věci do pořádku. Nezapomeňte, že vyčistit se dají nejen skvrny na zdi, ale i vztahy. Nebuďte ale příliš puntičkářští a kritičtí, zkuste být tolerantnější a smířit se s tím, že život není úplně dokonalý. Berte vše s nadhledem. S nadhledem doma ukliďte a s nadhledem hýčkejte i svůj vztah s partnerem.

Čeká nás Rybí úplněk. Bude plný energie

ilustrační foto astro.cz

Rybí úplněk bude velice důležitý, protože si uděláme pořádek ve svém životě a sami v sobě. Úplněk v Rybách nastane v neděli 26. 8. 2018 přesně ve 13.56 hodin.

Už od pátku můžeme pociťovat psychický tlak. Luna bude mít velký vliv na negativní stránky osobnosti, které v těchto dnech vyjdou na povrch. Zároveň bude energetickým polem planety plout velmi silná energie, která podpoří spojování duší partnerů. Spojí dohromady ty lidi, kteří k sobě patří a to, co nefunguje, rozdělí. 

Úplněk v Rybách je podle kartářek a astrologů považován za čistící, který nastartuje naše životy tím správným směrem. Tuto energii můžeme na sobě pozorovat již od začátku týdne, kdy všechno vykrystalizuje a vybouchne. (ber)

Dnes je „štíří“úplněk. Plný sexu

ilustrační foto

Spalo se vám dnes dobře? Nebo jste dvě hodiny po půlnoci zaznamenali zvláštní chvění? Byl totiž úplněk, a to ve znamení vášnivého Štíra. Měsíc v úplňku krade spánek, ale ten štíří podporuje sexuální touhu. Takže ve zkratce – moc se nevyspíme, ale můžeme promilovat květen. 

Tento úplněk bude mít vliv na finance a sex. Do úplňku bychom měli dořešit vše související s půjčkami a hypotékou, vrátit dluhy, zaplatit vše, co je nutné, konsolidovat půjčky nebo snížit procenta na hypotéce. Můžeme ale také výhodně nakupovat a prodávat.  

Dnešní úplněk je ve znamení Vah. A je modrý

Foto http://www.astronomy.com

Úplněk nastane v sobotu 31. března 2018 ve 14,36 ve vzdušném znamení Vah. Váhy přináší téma nerozhodnosti ale také rovnováhy – vnitřní i vnější.

Je dobré si uvědomit, že jak to máte nastaveno uvnitř, tak žijete i navenek. Stačí zharmonizovat jednu část a ta druhá už půjde sama. 

Bude zapotřebí vyvážit zejména partnerský vztah a najít zlatou střední cestu. To je i u vztahů pracovních, kde se potýkáte s mocí. Je třeba začít naslouchat svému nitru a co nejvíce se osvobodit od ega. 

Blue Moon

Dnes je panenský úplněk. Plný kritiky!

ilustrační foto hvězdárna PV

Měsíc v úplňku je tentokrát ve znamení Panny. Na obloze se objevil 2. března v 1:51 hodin. Patří tedy pod nadvládu elementu země. 

Stále vás v mysli drží problém, který před vámi vyvstal. Je s tím spojené i zklamání, které vás nutí bojovat. Stojíte na pomyslné křižovatce a je jen na vás, pro kterou z variant se rozhodnete. Musíte si ale uvědomit, jaké budou následky.

Budeme mít těžkosti s nadměrným kritizováním a posuzováním, nebude snadné odpouštět sobě i druhým. Měli bychom se zaměřit na laskavost a jemnost. 

A nezapomeňme, v březnu nás čeká ještě jeden úplněk. Bude 31. března, říká se mu modrý a nastane ve 13:36 hodin. Bude ve znamení Vah. (ber)