úplněk

Štíří úplněk vládne erotice. A přinese zatmění

Foto astro.cz

Květnový úplněk nás čeká už toto v pondělí 16. května. Nastane v 6:14 hodin a je ve znamení erotice vládnoucího Štíra. Uvidíme i částečné zatmění Měsíce.

Úplněk ve Štíru je obdobím, kdy je energie kolem doslova hmatatelná a jiskří. Magická moc úplňku ve Štíru, může probouzet nadpřirozené schopnosti. V minulosti babky kořenářky čekávaly až na dobu, kdy bude úplněk ve znamení Štíra a tvrdily, že bylinky v tuto dobu nasbírané, mají nejsilnější působení. V tomto čase se také čarovalo k přivolání lásky. Štíří energie je velmi silná a ve dnech kolem úplňku vás může buď posouvat vpřed, nebo brzdit. Vytahuje na světlo vše, co dosud zůstávalo skryté. Mimořádně silná bude sexualita. Nenechte se ovládnout závistí nebo žárlivostí.

Dubnový úplněk je ve znamení Vah. Ukliďte si v duši i na zahradě

Ilustrační foto pixabay.com

Dubnovému úplňku bývá přezdíváno úplněk rašící trávy. Je tu jaro a s ním probouzení nejen přírody. První jarní úplněk před velikonočními svátky působí na naše emoce a psychiku. Ten letošní nastane dnes, v sobotu ve 20 hodin.

Jaro bývá spojováno s pořádným úklidem. Uklízíme domovy, třídíme dokumenty, provádíme detox těla i mysli. Před Velikonocemi je tedy ideální doba na čistku nejen domova, ale i vztahů. Pokud zkrátka cítíte v jakékoli oblasti mírný až větší chaos a pnutí, máte nyní jedinečnou šanci na uspořádání, které dlouhodobě udržíte.

Poslední úplněk roku 2021 je ve znamení Blíženců a navíc mikro

Ilustrační foto pixabay.com

Poslední letošní úplněk nastane v neděli 19. prosince v 5:35 ráno. Úplňková noc o posledním adventním víkendu bude mít velkou magickou energii. Tak ji využijte.

Mikroúplněk, kdy se Měsíc se na své oběžné dráze nejvíce vzdálí Zemi, nastává zhruba každých 14 měsíců. Letos to bude již druhý v řadě, první jsme mohli pozorovat 19. listopadu.

V roce 2022 nebude žádný mikroúplněk a na další si počkáme až do roku 2023. Rozdíl oproti zdánlivé velikosti superúplňku je však pouze kolem 15 procent, takže zas nečekejte, že se úplněk změní na nějakou nepozorovatelnou tečku.  

Obloha bude plná zázraků. Už zítra!

ilustrační foto

Listopadový úplněk nastane v pátek 19. listopadu 2021 dopoledne, přesně v 9 hodin a 59 minut. Bude ve znamení silného Býka, kterého neovlivní ani to, že půjde o mikroúplněk. Je to opak superúplňku, kdy se Měsíc na obloze jeví zdánlivě menší než jindy. Ve srovnání se superúplňkem je to až o 15 procent. Je to proto, že Měsíc bude v tuto dobu na své oběžné dráze na nejvzdálenějším místě od Země. A navíc stále padají hvězdy.

Energii tohoto poměrně intenzivního úplňku ještě zesílí polostínové zatmění Měsíce, které ho bude doprovázet. Při polostínovém zatmění Měsíc vypadá, jako kdyby byl částečně zahalený kouřem. Bude trvat přibližně tři hodiny, od osmi hodin večer do jedenácti a zajímavé je, že půjde o nejdelší zatmění Měsíce nejen v tomto století, ale za posledních 570 let! Podle astronomů jsou ale bohužel šance na jeho pozorování kvůli nepříznivé předpovědi počasí malé.

Čeká nás superúplněk. Plný štířího sexu

ilustrační foto astro.cz

V úterý ve 4,32 hodin budeme moci na obloze pozorovat jeden ze dvou superúplňků letošního roku. Jakmile v pondělí zapadne Slunce, oblohu prozáří takzvaný růžový Měsíc. Náš přirozený vesmírný souputník se zároveň ocitne v přízemí, tedy v pozici, kdy je Zemi na své oběžné dráze nejblíže.

Dubnovému superúplňku se říká růžový Měsíc. Nikoli však podle barvy. Název pochází ze Severní Ameriky, kdy v dobách dubnového úplňku kvetla polštářovitě rostoucí trvalka plamenka šídlovitá.

Blíží se váhavý úplněk. Bude šťastný

Ilustrační foto astro.cz

Třetí letošní úplněk nastane tuto neděli ve 20 hodin. Úplněk bude ve znamení Vah týden po jarní rovnodennosti. Právě on určuje termín Velikonoc, který bude o týden později. Díky trigonu Marsu, Saturnu a měsíce je březnový úplněk symbolem štěstí.

Oznamuje konec zimy a zahajuje přípravu na Velikonoce. Jelikož je to úplněk ve Vahách, značí to vnitřní rozpor, který pocítí každý z nás. Zároveň to řadu lidí povede k nutnosti učinit volbu, i přestože v jejich nitru se to pře. Vyvarovat bychom se v tomto období měli nesmyslným kompromisům, které situaci neřeší. Energie jsou v tuto dobu rozporuplné, protože zároveň na obloze září tzv. Šťastný trojúhelník, který je složený ze tří vzdušných znamení. Ten přeje novým nápadům a promýšlení našich plánů a vizí. Je vhodná doba na to vytyčit si nové cíle.

Čeká nás Rybí úplněk plný emocí

ilustrační foto astro.cz

S prvním podzimním měsícem připlouvá 2. září 2020 v 6,22 hodin úplněk. Tentokrát ve znamení Ryb.

 

 

Pro Ryby jsou charakteristické emoce, a tak úplněk v jejich znamení zesílí naši citlivost vůči druhým a okolí. Bude ale také zesilovat sklony k podléhání iluzím a klamům. Proto pozor na unáhlené závěry, činy i slova. Držme se raději pevně nohama na Zemi a nepodlehněme iluzím, že jsme bůhvíjak naladění na druhé či na „vyšší energie“. To bude dělat naše ego a mohlo by nám pěkně zatopit, pokud mu podlehneme. (ber)

Kozoroží úplněk přeje lásce

ilustrační foto astro.cz

Tato neděle bude patřit úplňku. Tato magická událost se bude odehrávat v 5:44 hodin ve znamení odvážného Kozoroha. Zemská moc tohoto znamení prověří vaši sebeúctu, vytrvalost a ambice.

 

Kozorozi jsou známi svou praktičností a systematičností. V dosahování cílů mají tah na bránu, nikdy je neopouští entuziasmus a energie. I kdyby byli večer skleslí a zválcovaní životem, ráno vstanou jako “noví bojovníci“. Nikdy nic nevzdávají. A právě tuto jejich sílu a talent nám všem propůjčí červencový úplněk. Přesnost, disciplína a trpělivost. Těch se nám bude v období tohoto úplňku dostávat vrchovatě.

Váhavý superúplněk zajistí nápravu starých křivd

ilustrační foto astro.cz

Dubnový úplněk nastane ve středu 8. dubna ve 4,35 hodin a je ve znamení Vah. Čeká nás v podobě letošního největšího superúplňku, který přináší změnu. Tentokrát Váhy zajistí nápravu starých nespravedlností a křivd. 

Váhy jsou znamení, které řeší vnější krásu a mezilidské vztahy. Váhavý úplněk tak bude mít vliv na veškeré vztahy, smlouvy, dohody, konflikty a diplomatická jednání. Pod jeho vlivem se mohou ukončit konfliktní situace, dokonat dohody a nastavit nová pravidla. Budeme se muset vrátit do minulosti, učinit něco, co nám později přinese štěstí a posun.

Letos poslední superúplněk nás čeká 7. května. (ber)

 

Dnes je panenský superúplněk! Přivádí děti!

ilustrační foto astro.cz

Svět se točí docela rychle a tak nás čeká další úplněk. Bude ve znamení Panny a proběhne v pondělí 9. března v 18 hodin a 47 minut. Měsíc bude v té době vzdálený od Země „pouhých“ 357 404 kilometrů, bude tedy velmi blízko, dobře viditelný a hodně velký.

I jeho vliv bude tím pádem silnější, jeho energii můžete pociťovat již tři dny předtím a také tři dny poté. Úplněk v Panně je ideálním obdobím pro sebeanalýzu a úklid. Je to skvělý čas pro to, abyste se zbavili věcí, které vás tíží, abyste dali věci do pořádku. Nezapomeňte, že vyčistit se dají nejen skvrny na zdi, ale i vztahy. Nebuďte ale příliš puntičkářští a kritičtí, zkuste být tolerantnější a smířit se s tím, že život není úplně dokonalý. Berte vše s nadhledem. S nadhledem doma ukliďte a s nadhledem hýčkejte i svůj vztah s partnerem.