Policisté varují před podvodníky na internetu

Policisté varují před podvodníky na internetu
ilustrační foto

Policisté v Olomouckém kraji řeší stále nové a nové případy poškození uživatelů Facebooku a Instagramu. Vyzývají proto k opatrnosti.

Lidé přicházejí o své finanční prostředky, neboť tímto způsobem podvodu dovolí pachateli uskutečnit internetový nákup a operátor jim platbu připíše na vrub paušálu, kterou musí uhradit.

Pro představu – pachatel skrze vytvořený facebookový profil shodného názvu s profilem z okruhu přátel kontaktuje poškozeného, kterého nejprve poprosí o přeposlání tel. čísla. Následně požaduje přeposlání došlých kódů, které oběť v dobré víře přepošle. Tím pachatel může potvrdit platbu a dokončit nákup. Současně však napadne profil poškozeného a jeho prostřednictvím kontaktuje další okruh uživatelů. Počet poškozených tak neustále roste.

„Vzhledem k současné době, věřím, že tímto způsobem můžeme předcházet této trestné činnosti a uchráníme tak více uživatelů a potencionálních obětí. Mnoho lidí přišlo díky pandemii o své příjmy a ztráta dalších financí tímto způsobem by jim mohla uškodit více, než kdy jindy,“ doplnila policejní preventistka Marta Vlachová.(red)

Poslat nový komentář