Strážníci pomáhali. Při pádu, s kolem i kvůli vyhozené kabelce

Strážníci pomáhali. Při pádu, s kolem i kvůli vyhozené kabelce
Ilustrační foto ber

Minulou sobotu před polednem se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila oznamovatelka s prosbou o pomoc při zvedání jedné z obyvatelek domu, která upadla v kolárně a nemůže se ani za její pomoci postavit na nohy.

Na místo vyslaní strážníci ženě pomohli vstát. Lékařské pomoci nebylo zapotřebí. Pád osmasedmdesátileté seniorky se obešel bez zranění. Na žádnou bolest si žena nestěžovala.

O tři dny později strážníci pomáhali další nemohoucí osobě. Tentokrát si jejich pomoc vyžádala žena pohybující se za pomocí invalidního vozíku. Ta uvedla, že píchla kolo a potřebovala by se dostat domů. Na místo byla vyslána hlídka, která jednašedesátileté ženě pomohla vyměnit kolo. Poté mohla žena v klidu odjet do místa bydliště.

Do třetice se na linku 156 obrátila žena s prosbou o pomoc při nezvyklé situaci. „Jako důvod uvedla, že do kontejneru na oblečení vyhodila kabelku, ale neuvědomila si, že v ní ponechala peněženku s doklady a platební kartou. Strážníkům se po chvíli podařilo kabelku z kontejneru vytáhnout. Třiapadesátiletá žena si z ní věci vyndala a poté ji vložila zpět do kontejneru,“ doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Poslat nový komentář