Sokol I Prostějov přivezl ze Sosnowiece pět medailí

ilustrační foto Sokol I judo

V neděli 11. prosince jsme se zúčastnili turnaje v polském Sosnowieci. V této sezóně to byla již druhá akce tamního klubu juda.

Stejně jako minule jsme absolvovali skvěle připravený turnaj na šesti tatami. Celkem bojovalo pět Prostějováků. David Zaoral a Dominik Vašut si turnajem ve svých kategoriích U9 do 32 kg a U13 do 55 kg dokráčeli až na první místa. Oba přitom čelili technicky pokročilejším závodníkům. Stříbro bral v U13 do 34 kg Erik Pospíšil, jehož jediná prohra v držení byla smolná. Upadl při vlastním nástupu a z nasazeného držení už se nevyprostil. V U11 do 40 kg si Ondřej Vašut vybojoval bronzovou medaili. Benjamínek výpravy Viktor Otta pak v U9 do 27 kg obsadil druhé místo. Celkově výprava předvedla dobrý výkon a pěkné judo, hlavně v podání stále se lepšícího Dominika. Naopak jeho bratr Ondřej si musí uvědomit, že antijudo s úpornou obranou, které opakovaně předvádí na tréninku, je mu na závodech zhola k ničemu. Pak nebude zápasy prohrávat bez jediného nástupu jedním bodem.