Každý den se rodiče ptají, kdy začneme trénovat, říká Zdeněk Gottwald

Každý den se rodiče ptají, kdy začneme trénovat, říká Zdeněk Gottwald
Foto Zdeněk Gottwald

Zdeněk Gottwald se judu věnuje 25 let. Za tu dobu získal řadu úspěchů, mimo jiné v anketě Sportovec roku 2019 v kategorii trenér. Děti trénuje už třiadvacet let.

„Už v šestnácti letech jsem dostal důvěru od tehdejšího trenéra Zdeňka Ludvíka na DDM v Prostějově. Když jsem v roce 2010 se vrátil do Prostějova, oddíl měl 19 dětí, na konci roku 2019 jsme měli 89 členů, z toho 84 děti. Teď to kvůli covid opatřením kleslo, netuším, kolik nás nakonec bude,“ říká Zdeněk, který sám s judem začal pozdě, až ve 14 letech. “Na věku nezáleží, jen na tom, jestli u toho vydržíte. Ostatně to není jen u sportu,“ připomíná.

V červenci 2020 Zdeněk absolvoval úspěšné zkoušky na další mistrovský stupeň III. DAN. S tímto III. Danem a nejvyšším trenérským vzděláním může, při splnění všech požadavků a směrnic Českého svazu Juda, žadateli udělit mistrovský stupeň černý pás I. DAN.  „Tohle všechno by nešlo bez velké spolupráce nového trenéra Jana Brtníka, který do oddílu přinesl další impuls a energii v této neuvěřitelné době. Díky rozšíření trenérského týmu jsme mohli přistoupit k dalšímu rozdělení tréninkových hodin a od září se více věnovat odděleně začátečníkům, jako i závodníkům a mít více prostoru v již tak malé tělocvičně,“ doplňuje.  

 „Každý den se děti i rodiče ptají, kdy už budeme trénovat. Při každém rozvolnění i zpřísnění opatření jsem zaplaven dotazy, jestli se pro nás něco mění a můžeme konečně sportovat. Jen si postesknu, že ani v den změny opatření není známo písemné vládní nařízení a  když, tak je uvedeno večer před změnou. Proto celý trenérský tým marně hledá v opatření odstavce, které by se týkaly našeho kontaktního sportu. Nezbývá než doufat, že se něco změní a budeme mít možnost trénovat a připravovat se na podání co nejlepších výkonů. Naše plány účasti na závodech v Lotyšsku, Chorvatsku, MS Veteránů v Polsku, Itálii, jako i uspořádání každoroční Velké Ceny Prostějova, jsou stále nejisté. Nám nezbývá než doufat, že jsme izolací nepřišli o kvalitní sportovce. Bude hodně dlouho trvat, než se vrátíme k výkonům a výsledkům z uplynulých let,“ dodává Zdeněk Gottwald. (ber)

Poslat nový komentář