Zákazníci v Kauflandu během dvou týdnů zakoupili téměř 100 tisíc antigenních testů

Zákazníci v Kauflandu během dvou týdnů zakoupili téměř 100 tisíc antigenních testů
ilustrační foto ber

Zájem zákazníků o antigenní testy zaznamenává v těchto dnech obchodní řetězec Kaufland. Během pouhých dvou týdnů, kdy rychlotesty na koronavirus zařadil do svého sortimentu, jich prodal téměř 100 tisíc. V současné době nabízí dva druhy testů odhalujících virus z nosního výtěru, o víkendu pak přidá ještě třetí typ, který virus dokáže zachytit ze slin.

“Snažíme se vyjít vstříc poptávce ze strany zákazníků a poskytnout jim pestrý výběr testů nejen podle detekce viru, ale také dle velikosti balení,” vysvětluje tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Oba stávající druhy antigenních testů na principu výtěru z přední části nosu odhalí přítomnost viru s přesností 98,8% a výsledek ukáží již po 15 minutách. „Jednotlivě balený test nabízíme za cenu 109,90,- Kč a u rodinného balení po 25-ti kusech přizpůsobujeme prodejní cenu aktuální nabídce tak, aby byla pro naše zákazníky co nejvýhodnější,” říká Renata Maierl. “Testy si zákazníci mohou zakoupit dle potřeby v běžném množství, zásoby máme dostatečné. O víkendu navíc do sortimentu zařadíme ještě další typ testu, který virus dokáže detekovat ze slin,“ doplňuje.

Kaufland uvedl antigenní testy do prodeje jako vůbec první obchodní řetězec v České republice již 8. března, zákazníci je mohou zakoupit na informacích či pokladnách. Všechny druhy nabízených testů schválilo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Vedle testů zákazníci v Kauflandu i nadále najdou širokou nabídku různých balení respirátorů FFP2 a jednorázových hygienických třívrstvých roušek. (red)

Poslat nový komentář