V Prostějově přibyly kontejnerky na víčka z PET lahví
Před časem jsme informovali o sbírce víček z PET lahví, kterou organizuje Charita Prostějov. Nápad nadchl radní a předsedkyni Okrašlovacího spolku Miladu Sokolovou a tak se sběrné kontejnerky objevily v prvním obchodě. Od čtvrtka můžete pestrobarevná víčka odevzdávat U modrého lva, v potravinách Haná, Morava, CBA na ulici Dobrovského či v potravinách U Machalů na ulici Kostelecká.
„Hodně lidí neví, kde vršky odevzdávat, tak mě napadlo jim to umožnit. Vyšli mi vstříc v několika obchodech, kde kontejnery mohu umístit,“ řekla PvNovinkám s tím, že zajistí i svoz plných nádob.
Sebrané vršky poputují do Charity Prostějov, která organizuje dlouhodobou sbírku. Z výtěžku nakupuje pomůcky pro zdravotně znevýhodněné osoby a peníze použije i v nejrůznějších aktivitách, které mají podpořit sociální cítění v dětech i dospělých.
Prvnímu „vhozu“ byla přítomna i náměstkyně primátora Alena Rašková. “Tuto aktivitu velmi vítám a oceňuji, vršky pro dobrou věc může sbírat opravdu každý,“ konstatovala Rašková, která zároveň vyslovila dík všem vstřícným prodejnám.
Kontejnerky v hodnotě deseti tisíc korun zakoupil Okrašlovací spolek města Prostějova. (ber)








Komentáře
Dobrý nápad, tohle opravdu může pro dobrou věc sbírat každý )))
Chválím za dobrý skutek ...
Poslat nový komentář