Zámek Slavkov nabízí Svět kostiček

Zámek Slavkov nabízí Svět kostiček
ilustrační foto

Všechny příznivce pestrobarevných kostek zve zámek ve Slavkově u Brna na výstavu, jenž je určena nejenom pro děti, a která bude obsahovat bezmála 300 exponátů z populární stavebnice Lego® pod názvem Svět kostiček.

Návštěvníci se mohou těšit například na filmovou tvorbu z této stavebnice, která představí témata The Simpsons, Back of the Future, Harry Potter, Toy Story – Příběh hraček, Ghostbusters – Lovci duchů či exponáty představující známé architektonické skvosty z různých koutů ČR. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek s vláčkodráhou, ke stavění kostky Lego Duplo® i Lego Classic – Basic®. Pro nejmenší návštěvníky výstavy bude v prostorách dětského koutku ke kreativní tvorbě umístěn originální Lego® hrací stolek.

Výstava nabízí návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů ze sortimentu společnosti Lego® za posledních téměř 40 let její produkce, vlastní tvorbu člena československého fóra kostky.org, který se představuje pod přezdívkou Peesko a dále exponáty dalších vyzvaných vystavovatelů. Součástí výstavy je i několik překvapení.

Výstava bude přístupná souběžně s provozem zámku v galerii v přízemí do 17. května 2015. (red)

Foto: zámek Slavkov

Poslat nový komentář