Železný Zekon v buldoččí pidimutaci

Železný Zekon v buldoččí pidimutaci

Milovníci domácích mazlíčků a zvlášť ti, kteří se každou minutu obdivují své svalnaté kouličce francouzskému buldočkovi, se letos naposledy sešli ke společným hrátkám, soutěžím, prostě přehlídce krásy a zdatnosti. Ve Svojanově probíhala ojedinělá akce ,,Železný buldoček“.

Co všechno je roztomilý chrochtáček schopen zvládnout a vydržet, prověřilo šest plus jedna disciplína. Celé závodní klání a obzvlášť některé disciplíny byly z bezpečnostních důvodů přizpůsobeny pro toto plemeno téměř ke všemu svolné. I když se to vše zprvu zdálo dost náročné, tak hafíci mile překvapili a dokázali všichni bez rozdílu dvoudenní maraton soutěží zvládnout a ukázat, že to nejsou jen gaučoví povaleči. Je fakt, že někteří měli svůj osobitý styl, stejně jako jejich páníčci.
„Tato poslední letošní akce s buldočky se mimořádně vydařila a ukázala, že když se chce něco s pejskem dělat, tak to jde. Jen chtít! A navíc, když je výborná a perfektní parta lidí, je také výborná zábava a jsou lidi i psi velice spokojeni. A o to také šlo,“ komentoval skvělý průběh psího festiválku neúnavný organizátor Ladislav Fiala.
Zúčastnilo se asi 38 buldočků a přes pětapadesát páníčků. Početná skupina dorazila i z Prostějovska, a tak si velké buldočkové rodiny užívali Charlie a Sonny z Určic, František z Prostějova, Erestes, Gucci a Palomino z Kostelec na Hané. Soutěžilo se v disciplínách běh za střapcem do vrchu, přetahování o peška, agility – jumping, tahání břemene, rovinový vyřazovací běh, skok do výšky a jako bonus zábavná soutěž, ve které byly prvky dovednosti, poslušnosti, tance se psem a podobně. Soutěž agility trošku jinak připravila Hana Rajtšlégrová z Blanska a všichni ocenili její přístup k soutěžícím a spravedlivé rozhodování a vůbec ochotu jít do takové akce právě s buldočky.
Pořadatele těšila spokojenost všech účastníků dvounohých i těch se čtyřma nožičkama a všichni společně budou za dlouhých zimních večerů vzpomínat nad úsměvnými snímky na krásné letní zážitky. A těšit se na nové, jen co se vrátí jaro.
(lf, jap)

Poslat nový komentář