Domácí jablečný ocet pomůže při hubnutí i nachlazení

Domácí jablečný ocet pomůže při  hubnutí i nachlazení

Jablečný ocet je hotovým zázrakem pro kuchyni, úklid, zdraví i krásu. Vyplatí se proto mít vždy nějaký po ruce. Máme pro vás jednoduchý recept na domácí výrobu jablečného octa jen ze dvou surovin. Vyjde vás na pár korun a v lednici vydrží klidně i celý rok. 

Recept na jablečný ocet

Vodu nechte převařit a zcela zchladnout. Jablka i se slupkou a jádřincem nahrubo nastrouhejte (vykrojte pouze stopku a koncového „bubáka“), napěchujte do velké sklenice a zalijte studenou vodou. Vždy počítejte s množstvím cca 400–500 g nastrouhaných jablek na 1 litr vody. Kvasná, skleněná nádoba nebo zavařovací sklenice by měla mít vždy zhruba dvojnásobný objem, než je množství vody. Tedy na 2 l vody počítejte 1 kg jablek a nádobu o objemu 4 l. Hrdlo lahve zakryjte kouskem plátna nebo jiné prodyšné tkaniny a upevněte gumičkou. Sklenici uložte na teplé a světlé místo (vyhněte se ale přímému slunečnímu svitu). Nechte minimálně týden stát. Dvakrát denně promíchejte dřevěnou nebo plastovou vařečkou či lžící a sklenici opět zakryjte.Po 7–10 dnech sceďte strouhaná jablka přes sítko nebo plátno a tekutinu opět slijte do původní sklenice a zakryjte prodyšnou tkaninou. Tentokrát ale uložte do tmavé místnosti, klidně do sklepa nebo do spíže. Zde nechte jablečný ocet kvasit cca 3 týdny. Průběžně ho můžete kontrolovat a ochutnávat – dokud se na povrchu objevují bublinky, kvašení je stále v procesu.Hotový ocet finálně slijte do menších sklenic, dobře je uzavřete a skladujte v chladu. Například v lednici vám vydrží klidně i jeden rok.Mimochodem, při výrobě se vyhněte nahnilým plodům i tzv. padavčatům. A zužitkujte slupky -  z těch červených bude ocet narůžovělý, ze zelených a žlutých bude světlejší.V kuchyni využijete jablečný ocet k dochucení salátů, zálivek, marinád, polévek nebo omáček. Tím ovšem seznam jeho přínosů v domácnosti teprve začíná.

1. Pro zdraví i při nachlazení

Je přírodním antibiotikem a jeho kloktání se doporučuje při bolestech v krku. Pomáhá také snižovat krevní tlak, cholesterol a posiluje imunitu. Obsahuje velké množství draslíku a hořčíku.

2. Snadnější hubnutí

Má schopnost snižovat hladinu cukru v krvi, zlepšovat metabolismus, zpomalovat ukládání tuků i podporovat činnost střev. Každé ráno doporučujeme vypít ho nalačno 2 lžičky rozmíchané ve vodě.

3. Pro krásné vlasy i pleť

Můžete jej používat i jako oplach během mytí. Vlasy zbaví nečistot, dodá jim lesk a pomáhá také v boji s lupy. A nahradit jím lze (v poměru 1 díl jablečného octa na 2 díly vody) i pleťové tonikum. Pleť krásně vyčistí, vypne a zmírňuje známky stárnutí.

4. Čistá a voňavá domácnost

Jablečný ocet má, stejně jako ten obyčejný, antibakteriální a odmašťovací účinky a dokáže zbavovat zápachu. V kombinaci s vodou jej můžete používat na umývání povrchů v koupelně a v kuchyni (odstraňuje navíc vodní kámen), na umývání oken (dodá lesk) nebo dřevěných podlah.

5. Čerstvé a čisté potraviny

Ovoce, zelenina i potraviny jako maso se doporučuje oplachovat v jablečném octu, který dokáže povrch zbavit chemických látek a pesticidů nebo zlikvidovat velké množství škodlivých bakterií. Potraviny omyté octem vám vydrží v lednici také déle čerstvé. (red)

Poslat nový komentář