Hudba proti zapomnění nabídne i Hutku

Hudba proti zapomnění nabídne i Hutku
ilustrační foto internet

 

Pětadvacáté výročí sametové revoluce připomenou tři besedy, stejný počet koncertů a poslechový pořad. Na cyklu nazvaném Hudbou proti zapomnění se podílí kromě Ivo Lužného,  Jana Roubala, Miroslava Zikmunda, Bohuslava Pacholíka a Jana Juna muzeum, státní archiv, Husův sbor, Bar 12 opic. Město Prostějov na uspořádání přispělo 40 tisíci.

Cyklus začne v pondělí 3. listopadu v 17,30 hodin výstava dobových fotografií, novin, časopisů, techniky a drobných každodenních předmětů v muzejním Špalíčku. Na vernisáž přijede i kritik a publicista Jan Rejžek. Na výstavu od 10. listopadu naváže v Okresním archivu expozice mapující období od listopadu 1989 do května 1990 , kterou uvedou pamětníci Jana a Miroslav Zikmundovi. O den později bude mít ve Špalíčku přednášku Jakub Lysek z Katedry politologie v Olomouci na téma „unavené demokracie“.

17. listopadu se uskuteční koncert písničkáře Karla Vepřeka v kostele církve československé husitské, který doprovodí přehlídka fotografií „nejmenovaných aktérů prostějovské sametové revoluce“.

V rámci Hudby proti zapomnění v Prostějově přivítáme rovněž Petra Oslzlého, Josefa Jařaba, Pavla Šaradína a v neděli 30. listopadu i Jaroslava Hutku. Ten bude koncertovat  v Baru 12 opic. (red)

Poslat nový komentář