Osm podnapilých řidičů během pěti hodin

Osm podnapilých řidičů během pěti hodin
ilustrační foto PČR

 

V pondělí 1. června 2015 v době od 5 do 11 hodin se uskutečnila na teritoriu územního odboru Prostějov celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Zúčastnilo se jí 27 policistů, kteří odhalili osm podnapilých řidičů.

V Plumlově policisté u dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Škody Felicie orientační dechovou zkouškou naměřili hodnotu 1,57 promile alkoholu v dechu. Ve stejném čase byl zjištěn podnapilý řidič také v obci Vrbátky, tentokrát s hodnotou 0,4 promile alkoholu v dechu. Posledním podnapilým byl těsně před desátou hodinou dopoledne v obci Nezamyslice čtyřiapadesátiletý řidič osobního vozidla Ford, u kterého byla naměřena hodnota 0,68 promile alkoholu v dechu,“ vysvětlil tiskový mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek.

Z osmi přistižených řidičů jsou dva podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim v případě prokázání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Ostatní jsou podezřelí z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kdy tyto přestupky budou po zadokumentování zaslány k projednání příslušnému správnímu orgánu. „Všem řidičům, u kterých byly dechové zkoušky na alkohol pozitivní, byla zakázána další jízda,“ dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář