Po šesti lahvových si vyjel pro další

Po šesti lahvových si vyjel pro další
ilustrační foto PČR

Ve středu 8. srpna 2018 ve 2:30 hodin kontrolovali policisté v Okružní ulici v Prostějově osobní automobil Volkswagen Passat a jeho devětatřicetiletého řidiče. Pozornost policistů k sobě muž přitáhl jízdou s rozsvícenými světly pouze pro denní svícení. 

Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,48 a 1,52 ‰ alkoholu v dechu. "Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití šesti lahvových dvanáctistupňových piv. Dále uvedl, že více lahví doma neměl, proto autem vyrazil nakoupit další. Na výzvu policistů se poté dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Pro jízdu bez předepsaného osvětlení a tím, že při kontrole nepředložil řidičský průkaz, se dopustil přestupků podle zákona o silničním provozu. Ty budou k dořešení oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

Pro jízdu pod vlivem alkoholu je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti.

Další jízdu policisté muži zakázali. Řidičský průkaz na místě nezadrželi, protože ho nepředložil. (red)

 

Poslat nový komentář