A kradou a kradou. V obchodech

A kradou a kradou. V obchodech
ilustrační foto Městská policie

V průběhu týdne řešili prostějovští strážníci čtyři pachatele, kteří se dopustili drobné krádeže v místních obchodech.

První pachatel zadržený ostrahou supermarketu se pokusil odcizit zboží v hodnotě 36 Kč. Se zbožím ukrytým pod tričkem se snažil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Strážníkům se čtyřiapadesátiletý muž ke skutku doznal a uvedl, že je bez domova a nemá žádné peníze. 

Ve druhém případě se přestupku proti majetku dopustil šestnáctiletý hoch, který si zboží vložil do cestovní tašky. Se zbožím v celkové hodnotě 364 Kč se bez zaplacení pokusil prodejnu opustit. Jeho počínání neuniklo pracovníkovi ostrahy. Za pokladní zónou byl mladík zadržen. Rovněž strážníkům tvrdil, že nemá žádné peníze. 

Další pachatel zadržený ostrahou si na prodejní ploše vložil vybrané zboží do batohu a poté se pokusil projít přes pokladní zónou, aniž by za něj zaplatil. Zde byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu strážníků. I šestadvacetiletý muž hlídce uvedl, že je bez peněz, a proto se pokusil zboží v hodnotě 650 Kč odcizit. Ve všech případech strážníci pachatele podezřelé z krádeže poučili o jejich protiprávním jednání a o předání záležitosti příslušnému správnímu orgánu k dořešení. 

"Další krádež, ke které byli strážníci přivoláni, se odehrála v hobby marketu na ulici Konečná. Zde byla při protiprávním jednání přistižena čtyřiašedesátiletá žena. Ta se pokusila odcizit zboží v hodnotě 160 Kč. Strážníkům se k činu doznala. Za přestupek proti majetku byla žena potrestána uložením příkazu na místě," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Poslat nový komentář