V průběhu týdne zadrželi strážníci dvě hledané osoby

V průběhu týdne zadrželi strážníci dvě hledané osoby
ilustrační foto Městská policie

Hned dvě hledané osoby uvízly v posledních dnech v kontrolním sítu prostějovské městské policie. V prvním případě si strážníci vykonávající dohled nad dodržováním veřejného pořádku a dopravních předpisů, povšimli muže jedoucího na kole po ulici Vápenice. Dotyčný strážníky zaujal, jelikož odpovídal popisu muže podezřelého z krádeže jízdního kola. Autohlídkou byl muž zastaven. 

"Jednalo se o dvaatřicetiletého muže. Nejprve se vymlouval, že kolo, na kterém jede, patří manželce. I přes to se strážníci s takovou odpovědí nespokojili. Na místo si vyžádali příjezd kolegů od Policie ČR. Po příjezdu policistů se muž ke krádeži dámského kola přiznal. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření," uvedla strážník Tereza Greplová.

Druhé hledané osoby si povšimli strážníci okrskové služby, kteří prováděli kontrolu hlavního vlakového nádraží. Zde se nacházel muž, který byl v celostátním pátrání Policie ČR. V tomto případě se osvědčila místní a osobní znalost okrskářů. Po ztotožnění a ověření pátrání po osobě byl hledaný devětadvacetiletý muž předveden na služebnu Policie ČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Předvedení se dotyčný nebránil. (red)

Poslat nový komentář