Vytloukání klínu klínem přijde až na pět let vězení

Vytloukání klínu klínem přijde až na pět let vězení
ilustrační foto

Z přečinu podvod a úvěrový podvod podezírají kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality šestačtyřicetiletého muže z Prostějova.

„Těchto činů se měl podezřelý dopustit v období od listopadu 2019 do července 2020 v celkem osmi případech tím, že si u různých společností sjednal úvěry a půjčky v souhrnné výši 425 tisíc korun, přestože věděl, že vzhledem ke svým majetkovým a příjmovým poměrům nebude schopen závazkům dostát. Zpočátku se sice snažil splátky hradit, ale dostal se do situace, kdy si v duchu příslovečného vytloukání klínu klínem na ně musel půjčovat další peníze," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Jak už to v takových případech bývá, během několika měsíců stav jeho financí směřoval čím dál blíže ke krachu. Stalo se, co muselo, a když další peníze nesehnal, přestal splátky hradit. Nezaplaceno tak zůstalo 340 tisíc korun.

V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, nebo peněžitý trest. (red)

Poslat nový komentář