Policisté mají skvělého pomocníka. Umpalumpa opět zachránil lidský život

Policisté mají skvělého pomocníka. Umpalumpa opět zachránil lidský život
foto Policie ČR

V pátek krátce po půl čtvrté ráno přijali policisté oznámení od muže z Olomoucka, který postrádal svoji 78letou manželku. Tu měl naposledy vidět o půlnoci. Žena z domu odešla bez dokladů, peněz, mobilního telefonu, potřebných léků a nalehko oděna. Důvodnou obavu o ženin život a zdraví umocnil fakt, že pohřešovaná mohla být dezorientována v čase i prostoru.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou a koordinovanou pátrací akci, do které se zapojilo 15 policistů a příslušníků Armády ČR, včetně 3 psovodů, letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí a 3 strážníci Městské policie Olomouc. Pátrání probíhalo v zalesněné lokalitě Svatý Kopeček.

Usilovné nasazení všech zúčastněných dospělo ke šťastnému konci po zhruba třech hodinách od přijatého oznámení. K úspěšnému a rychlému vypátrání seniorky přispěla zásadní měrou přítomnost letecké služby, která usměrňovala pozemní pátrání. „Pohřešovanou ženu nakonec vypátral služební pes Umpalumpa, pro kterého se nejednalo o první úspěch při pátrací akci. Nalezenou prochladlou ženu předali policisté rodině,“ doplnila policejní mluvčí Petra Vaňharová. (red)

Poslat nový komentář