pohřešovaná osoba

Policisté našli ztracenou dvanáctiletou dívku. Díky pomoci veřejnosti

Ilustrační foto PČR

Po dvanáctileté Sandře Miklíkové pátrali od minulého týdne šumperští policisté. Jak dříve uvedli, mohla se pohybovat na Prostějovsku (v okolí obce Nezamyslice) se svým dvacetiletým kamarádem. Ve středu dívku nalezli.

Po týdnu se podařilo děvče najít. „Dnešního dne byla pohřešovaná dívka nalezena v pořádku, bez újmy na zdraví. Při pátrání mám pomohla veřejnost, které tímto děkujeme,“ oznámila mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. (ber)

Policisté hledají mladého muže

Foto Policie ČR

Od 30. března 2023 hledají prostějovští policisté Richarda Šmídu. Dvaatřicetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je 178 až 182 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a nosí strniště. 

Jakékoli informace o pobytu či pohybu hledaného muže sdělte policistům prostřednictvím bezplatné linky 158. (red)

Policisté pátrají po Polákovi. Je podezřelý z trojnásobné vraždy a ozbrojený!

Foto Policie ČR

Policie České republiky byla požádána orgány Polské policie o spolupátrání po mezinárodně hledaném Jacku Piotru Javorkovi. Dvaapadesátiletý muž je nebezpečný a ozbrojený!

Hledaný je podezřelý z trojnásobné vraždy svého bratra jeho ženy a jejich 17letého syna v obci Borowce, Polsko. Vraždy byly spáchány střelnou zbraní.

Muž je přibližně 176 cm vysoký, má šedé vlasy a modré oči. Na pravé lopatce má i přes tričko viditelný výrůstek 5-7 centimetrů. Naposledy byl viděn v tmavém modrém tričku se světlým nápisem na přední straně, tmavě modrých džínách a šedé mikině.

Policie ČR pátrá po šestnáctiletém chlapci

foto Policie ČR

Pohřešovaný hoch byl naposledy viděn svými rodiči v úterý 1. června 2021 kolem 18 hodiny na ulici Jeremenkova v Olomouci u hlavního vlakového nádraží. Mladistvý není v ohrožení života.

Miroslav Moťka je 187 cm vysoký, štíhlé postavy, má světle hnědé až plavé krátké rovné vlasy, česané na pěšinku vlevo, hnědé oči. Na sobě měl mikinu černé barvy s kapucí a s červeným nápisem na prsou, dále černé tepláky značky "adidas" s bílými pruhy a černé sportovní botasky značky "adidas". U sebe měl černou ledvinku s peněženkou a doklady, mobilní telefon, který je mimo provoz.

Policisté mají skvělého pomocníka. Umpalumpa opět zachránil lidský život

foto Policie ČR

V pátek krátce po půl čtvrté ráno přijali policisté oznámení od muže z Olomoucka, který postrádal svoji 78letou manželku. Tu měl naposledy vidět o půlnoci. Žena z domu odešla bez dokladů, peněz, mobilního telefonu, potřebných léků a nalehko oděna. Důvodnou obavu o ženin život a zdraví umocnil fakt, že pohřešovaná mohla být dezorientována v čase i prostoru.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou a koordinovanou pátrací akci, do které se zapojilo 15 policistů a příslušníků Armády ČR, včetně 3 psovodů, letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí a 3 strážníci Městské policie Olomouc. Pátrání probíhalo v zalesněné lokalitě Svatý Kopeček.

Prostějovan Pavel Swiatek je od neděle nezvěstný. Viděli jste jej?

foto FB Kateřina Mazáčová

Na profilu přítelkyně Pavla Swiatka Kateřiny Mazáčové se objevila prosba. Její přítel odešel v neděli z domu a od té doby jej nikdo neviděl.

Kateřina se nám ozvala s tím, že odchází na policii hlásit jeho zmizení. Pokud o jeho pobytu cokoliv víte, napište paní Kateřině na FB: https://web.facebook.com/kaateenkka.

Děkujeme! (red)

Pohřešuje se Richard Frydrych. Zdržovat by se mohl i na Prostějovsku!

Foto PČR

Dne 20. 8. 2017 bylo vyhlášeno pátrání po pohřešovaném Richardu Frydrychovi. Osmatřicetiletý muž s trvalým bydlištěm v Ženklavě na Novojičínsku odešel 19. srpna 2017 v době okolo 14 hodin ze svého bydliště. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a je nekontaktní. Je možné, že může být ohrožen na životě. Je zjištěno, že by se mohl pohybovat v okolí vodních ploch v okresech Prostějov, Vyškov a Mikulov.

"K popisu pohřešovaného uvádíme, že se jedná o muže ve věku 38 let, vysoký 198 cm, střední postavy, má hnědočerné krátce střižené vlasy, hnědé oči. Na sobě měl v době odchodu oblečenou světlozelenou mikinu s kapucí, s bílým nápisem v kruhu přes hruď, šedo bílé tepláky a tmavě modrošedé sportovní boty," uvedl komisař Petr Směták.

Žena pohřešovala partnera. Byl nalezen ve věznici

ilustrační foto

V neděli 22. ledna 2017 ve večerních hodinách oznámila devětatřicetiletá žena z obce na Prostějovsku, že již tři dny postrádá svého partnera. Ten měl z místa bydliště odejít ve čtvrtek v ranních hodinách. 

Policisté po muži ihned začali pátrat. Po prověření známých muže i nemocničních zařízení v okolí se policisté s dotazem obrátili i na Generální ředitelství Vězeňské služby ČR. "Kolegové z vězeňské služby policistům potvrdili, že pohřešovaný muž již v den svého zmizení nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody do vazební věznice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve vězení si bude odpykávat tříměsíční trest za své dřívější protizákonné jednání. (red)

Policisté stále pátrají po muži, jenž odjel z domu a již se nevrátil

ilustrační foto

Devětapadesátiletý muž odjel dne 3. 10 2016 kolem šesté hodiny ranní autobusem z Křelova-Břuchotína směrem na Olomouc. Do místa bydliště se však do současné doby nevrátil, a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Policisté po něm stále usilovně pátrají a o pomoc znovu prosí i veřejnost.

Miloslav Matějů je vysoký mezi 185 - 190 cm, má mírně shrbenou chůzi. Má šedivé vlasy, dlouhé asi deset cm, česané na pěšinku. Je oholen. V době odchodu měl na sobě modré rifle a na zádech šedý batoh.

"Prosíme občany, kteří pohřešovaného muže někde viděli nebo ví, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu ČR, nebo volali na linku 158," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Policie pátrá po devítileté dívce! Unesla ji psychicky nemocná matka

Foto PČR
Policie pátrá po devítileté Natálii Běčákové z Frýdku-Místku, kterou před týdnem na Mladoboleslavsku vyzvedla psychicky nemocná matka Marie a odvezla ji neznámo kam. Vzhledem ke společenským vazbám nemocné ženy policie předpokládá, že se dítě může nacházet kdekoli na území České republiky.

Matka si dceru vyzvedla ráno 19. července u rodinné známé v obci Prodašice na Mladoboleslavsku. Pátrání vyhlásila policie v pondělí v systému dítě v ohrožení. Matka by se podle policie měla pohybovat v autě Škoda Felicia tmavě modré barvy, SPZ 3T5 77 68.