Noc divadel učarovala návštěvníkům hrou světel a stínů

Noc divadel učarovala návštěvníkům hrou světel a stínů
Foto František Poláček
Další fotky: 
Noc divadel učarovala návštěvníkům hrou světel a stínů
Noc divadel učarovala návštěvníkům hrou světel a stínů

Na 350 návštěvníků využilo v sobotu 21. listopadu otevřených dveří Městského divadla v Prostějově, které se poprvé připojilo k evropskému projektu Noc divadel. V Česku se akce zúčastnilo na 130 divadel.

Diváci zaplnili do posledního místa komorní prostor jeviště za oponou, kde se uskutečnila dvě představení Divadla Point: E=mc2, lásko moje a již kultovní inscenace Testosteron. „Konec prvního představení jsme načasovali na devatenáctou hodinu a Prostějov se tak připojil ke společnému potlesku, který v té chvíli zazněl ve všech zainteresovaných evropských divadlech,“ popsala jeden ze silných momentů Noci divadel ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.
Návštěvníci však uvítali i možnost nakouknout do „divadelní kuchyně“. Zúčastnili se rušné scénické přestavby s využitím nákladního výtahu, nahlédli do hereckých šaten, kde se mohli nechat našminkovat divadelními líčidly.
Snad nejpůsobivější částí programu byla půlnoční procházka divadlem přiléhavě nazvaná Světla a stíny. „Chtěli jsme divadlo lidem ukázat tak, jak ho ještě nikdy neviděli. Vlastně ani my jsme ho nikdy takové neviděli,“ uvedla ředitelka Maršálková, když chvíli po půlnoci zvala návštěvníky k prohlídce, při níž bylo průvodcem světlo vrhající působivé stíny. Pořadatelé Noci divadel vytyčili trasu nasvícením zajímavých prvků Kotěrovy secesní budovy a vytvořili tak magickou hru světel a stínů.
„Divadlo znám dobře, řekla bych ze všech stran a úhlů, ale stále dokáže něčím překvapit. A procházka v hodině duchů byla úchvatná,“ vyjádřila své pocity na facebooku prostějovského divadla jedna z návštěvnic. Přítomní se shodli, že vidět divadlo v jiném světle, byl velmi příjemný zážitek.
Vzhledem k nadšeným ohlasům ředitelka divadla slíbila, že Noc divadel určitě nebyla poslední.
(eze)

Poslat nový komentář