Masopust přivede do Prostějova polévku za kačku, Smrtku i souzení kozla

Masopust přivede do Prostějova polévku za kačku, Smrtku i souzení kozla
ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Oblíbená lidová veselice s voňavými zabíjačkovými specialitami se v loňském roce v Prostějově z důvodu covidových omezení nekonala. Letos je naplánována na sobotu 26. února.

„Na v pořadí pátý ročník se moc těšíme. Doufáme, že se letos konečně lidem premiérově představí i Smrtka. Tedy její vynášení. Chtěli bychom, aby se zapojil Hanácký folklorní spolek a děti z mateřských a základních škol. Představa je taková, že by městem prošel krojovaný průvod dětí a vhozením smrtky do rybníka by bylo oficiálně přivítáno jaro," vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Masopust bude ve stejném duchu jako v letech minulých. Průvod masek, představení pro kluky a holky, spousta dobrot, stánků, řemesel, kejklířů, závěrem i polévka za kačku,“ doplnila Sokolová. Bohatý program bude na náměstí T. G. Masaryka probíhat po celý den. Začne v 10 hodin, o deset minut později se po náměstí vydá masopustní průvod, který nabídne vynášení prasátka a vyprávění řezníka Krkovičky. K vidění bude, mimo jiné, souzení kozla a Komedianti na káře.

Masopust bude zakončen v 16 hodin. (ber)

Komentáře

Řekl bych, že Smrtka se vynáší na Smrtnou neděli. Nebo jde o zavádění nového zvyku?

Poslat nový komentář